| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru baieti. DIn cand in cand mai vad un raspuns dat la misto pe aici " ca inteligenta nu conteaza, doar corpul " si chestii de genul. Multa ura si dispret pentru cei care au un corp lucrat. Si ma intrebam eu asa in mintea mea " Oare este asa de greu pentru astia sa isi miste curul ala puturos la sala 3 ore pe saptamana? 12 ore pe luna? Asa ar arata si bine pe langa faptul ca sunt inteligenti. De 2 ori mai bine. Dar nu, mai bine sa zica de cei care fac asta ca sunt cocalari nu ei mari putori ". Deci, va intreb eu pe voi acum, de ce nu mergeti la sala? Lenea e mare sau considerati ca doar "sufletul" conteaza?

Răspuns Câştigător
| AnastasiaK a răspuns:

Total off topic (la intrebare oricum nu pot raspunde din moment ce nu-mi este adresata): Nu vezi ca fata s-a chinuit sa scrie un intreg roman emotionant despre ajutorarea reciproca in raspunsul ala? Din respect pentru timpul pe care l-a investit in a scrie aici in loc sa se duca sa imprastie ajutor pe site(ceea ce sigur isi dorea sa faca in loc sa-si exprime "inca o parte din credinte si personalitate" la intrebarea asta), ar fi trebuit sa-i oferi un premiu pentru noblete si pace. Just saying laughing

75 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca te duci cu gandul sa-ti faci selfiuri pentru Facebook,, te duci degeaba, acolo trebuie sa te duci si sa tragi tare pentru tine, sa ai un program, in ziua de luni faci brate, marti faci piept si tot asa, trebuie treptat,, nu toate odata, graba strica treaba.

Sincer, m-as apuca si eu, dar in momentele astea chiar nu am timp de asa ceva, dar chiar mi-ar placea.

| Speed99 a răspuns:

Nu ma duc la sala pentru ca nu cred ca e nevoie.

Si pe langa as-ta, oameni-ii care s-e duk l-a sala sunt kokalari.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiWeisz a răspuns:

Eu unul merg la sala laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Cati pun mana pe o cazma ca sa planeze un pom si sa respire aer curat? cati pun mana pe sapa sa planeze flori prin parcuri, ca sa-si vindece bolile sufletesti? cati pun mana pe grebla ca sa nu se mai impiedice copii de gropile lasate de marlanii care joaca fotbal prin parcuri? scuze; ce spuneai de sala?winking laughing tongue

| suntsuper a răspuns:

Cat de asertiv

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu sunt baiat, dar nu m-am putut abtine...
Endo, ai o sala si ii faci reclama?
imi aduc aminte de o reclama auzita la radio,, Vrei sa te faci baiat mare, hai cu noi sa tragi la fiare'''
Doar intreb, sau va intreb, pe voi baieti... Muschii se pot lucra doar la sala?

| WithinShadows00 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Exact asa ma batea si pe mine gandul sa zic. De parca "the (only) way meant to be played" (nVidia) e sala.
Nu toata lumea care nu merge la sala e automat grasa si urata si cu boala pe aia care merg sa faca muschi. Adica e o generalizare groteasca.
De multe ori Endoryus da de inteles ca nimic nu-l afecteaza pe acest site ca repros/batjocura la adresa lui, ori eu vad ca mai tot timpul demonstreaza contrariul.

Si eu am mai ras mai demult pe site de unul care isi pusese la avatar doar spinarea de tanc lucrata la sala, dar nu radeam de spinarea lui daca tipul chiar nu era un idiot sinistru la cum posta de analfabet si prostalau si te injura ca la usa cortului. Bineinteles, nu l-a dus capul decat sa zica ca lumea e invidioasa pe corpul lui.

Mi se pare de un narcisism infect sa pui poze in care te etalezi ostentativ doar cu parti intime sau doar cu parti ale corpului cu care te mandresti in general si mai ai pretentia ca lumea sa te ia in serios. Dar nu, suntem frustrati, desi astia chiar merita facuti cocalari. E o diferenta de baza cand lucrezi la corpul tau pentru tine si nu pentru altii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Nu am zis nicaieri ca muschii se fac DOAR la sala dar nu ai cum sa arati asa (las poza imediat ) doar dand la sapa si alergand.

https://www.google.it/......ps?/search

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer,nu ma incanta sa am un barbat langa mine plin de muschi, dar care sa nu stie sa schimbe un bec!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

De ce se fac mereu comparatiile astea, ma depaseste.

| suntsuper a răspuns:

Serios acum tu esti nervos pe cineva de aici de pe TPU, si nu stii cum sa-i atragi atentia decat prin intrebari dintr-astea "nervoase"?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

Serios acum, nu ai gasit alta intrebare unde sa debitezi prostii?

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu ai gasit alt loc unde sa iti versi frustrarile?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

Cum bine zice coNquina, mai stiti sa folositi alt cuvant in afara de frustrat/frustrari? Nu. La iq/ul vostru de maimuta. Fugi si mai fa o poza la buci ca oricum asta e punctul culminant Al existentei tale

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

E tot una daca folosesc cuvantul "frustrari" sau un altul, stii foarte bine la ce ma refer indiferent de cuvinte. daca ai o stare de nervozitate si esti suparat pe ceva anume, repede vii si scrii o intrebare despre asta pe TPU, ca sa iti exprimi inca o parte din credinte si personalitate, ca doar cei de aici trebuie sa aiba o imagine cat mai ampla asupra persoanei tale. eu una sunt de acord cu ce ai spus tu in intrebare, dar ce rost avea sa postezi asta aici? toti sunteti asa de ironici si nervosi pe site-ul asta mai nou, va e greu doar sa ii ajutati pe altii si sa cereti ajutor cand aveti nevoie? continutul intrebarii tale e bun, dar felul in care l-ai prezentat ma face sa te cred o persoana plina de nervi si tulburari, care isi invarte o mare parte din existenta in jurul a ceea ce cred cei de pe TPU despre el/ea. e pacat. de asta cea mai vizitata categorie e Conversatii, fiindca toti vrem sa vorbim despre noi, ne place sa raspundem la intrebari care ne cer parerea despre ceva, ne place sa ne prezentam credintele in fata celorlalti si sa ne formam o imagine. poate ca ar trebui multi dintre voi sa va amintiti ca adevaratul scop al site-ului e sa ajuti, nu discutatul sau raspunsurile ironice. inainte sa mai pui intrebari ca si asta, gandeste-te daca chiar e nevoie sa o faci, daca chiar ai nevoie de o lamurire, sau e doar ceva la care tu inauntrul tau deja stii raspunsul.

| RAY a răspuns (pentru suntsuper):

De ce te folosesti de stiinta daca esti de acord cu cineva care isi bate joc de stiinta? vad acolo un telefon in avatar aia e stiinta

| Ciclovan_Darian_1994 a răspuns:

Mersul la sala nu ajuta daca esti urat, chiar cu atat mai mult daca "sufletul" este la fel de urat.Nu e vorba de lene, e vorba de timp in ce ma priveste.Mergeam 4 zile pe saptamana, o ora jumatate pe zi, insa nu am mai avut cand din cauza scolii.Trebuia renuntat la ceva si..aia a fost.Am intentia sa reincep cat mai curand totusi, si recomand tuturor sa faca la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

"va e greu doar sa ii ajutati pe altii" Faci asa ceva la inceput dar cand vezi ca esti luat de prost, incepi sa nu mai dai 2 bani pe nimeni. Cam asa a fost cu mine, habar nu am la restul. Cat despre restul, bla bla bla.

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

Logic, "bla bla bla". nici nu ma asteptam la altceva. voi astia gen tu, ray si drimmero sunteti buni de gura pana va reproseaza cineva ceva, va descurcati doar in cercul vostru. mersi de confirmare

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

Cu placere!

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

Celui care a cautat cuvantul "frustrat" pe TPU si a dat de raspunsuri de ale tale, in care ii numeai pe altii frustrati, nu-i raspunzi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

Nu dormi la noapte daca nu stii, este?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AnastasiaK):

Acum clar nu mai doarme la noapte laughing

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu mi-ai reprosat mie ca am folosit un cuvant care apare in repertoriul tau mult mai des decat in al meu.tocmai pentru ca tu esti axat pe discutii care sa vizeze pe alte persoane, si in care sa le numesti "frustrate". pe langa faptul ca pari complexat si plin de nervi, mai si iti proiectezi asupra altora insecuritatile.

"iq de maimuta"

| Drimmero a răspuns (pentru suntsuper):

Ce treaba are drimmero aici? Eu ce-am facut ca nu inteleg inspre ce bati tu, ia fa-ma sa inteleg,, nici nu te cunosc pe tine.

| suntsuper a răspuns (pentru Drimmero):

Te-am vazut pe site de mai multe ori facand off-topic, nu e nevoie sa te cunosc ca sa imi dau seama ca si pentru tine site-ul e prilej de discutii, si nu ce ar trebui sa fie

| Drimmero a răspuns (pentru suntsuper):

Si pe langa asta n-ai mai observat ca ajut si unde pot si ma pricep?

| lamwyeeeeeee a răspuns (pentru anonim_4396):

Au uitat sa slobozesti o droaie de galbejiti veseli. hepatytosyy jucausi mereu te ajuta sa treci peste momentele in care te faci de ras