| Anonim_9586 a întrebat:

Intrebare pentru.baieti.V-ar placea sa fiti cu o fata mai grasuta? Eu am 1.55 inaltime si 56 de kg, credeti ca m-ar place cineva asa cum sunt, adica baietii s-ar uita la mine de-si ma imbrac destul de bine adica...stiti voi, blugi stamti? Dau fundita daca imi raspunde-ti mai multi.

Răspuns Câştigător
| AndreeA_4571 a răspuns:

Bunaaa! love struck
Sunt fata, dar totusi as dori sa raspund la intrebarea ta. big grin
Daca ai 1, 55 si 56 kg asta nu inseamna ca esti o grasuta, nici macar plinuta nu te poti considera.
Desigur ca baietii se vor uita la tine! :-)
Puupici! kiss

12 răspunsuri:
| lia a răspuns:

Haide sa-ti spun un secret, barbatilor le plac fetele care au incredere in ele.
In momentul in care reusesti sa fii multumita de cum arati, vei reusi sa atragi atentia barbatilor.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Fac abstracţie de diacriticele aiurea şi îţi răspund că şi fetele mai "grăsuţe" sunt drăguţe. Depinde de gusturi. De fapt, ce este în interior conteazăhappy.

| xibalba a răspuns:

Nu cred ca exista vreun baiat daca sa isi aleaga prietena dupa cat de stramti sunt blugii. Cred ca ai o viziune gresita asupra relatiilor. O relatie se bazeaza pe sentimente, incredere, respect, sinceritate. Nu pe blugi stramti. Iar niste kg in plus nu va opri pe nimeni sa te placa. Pt ca cine te place cu adevarat, nu te place pentru kg in plus sau in minus, ci pentru ce esti tu, de fapt.

| Catalion a răspuns:

Pai doar 56 de kg, mie nu mi se ca esti chiar grasa. Ei bine nu te-am vazut in realitate dar la doar 56 de kg mi se pare greu sa cred ca cineva poate fi considerat gras, chiar daca esti un pic mica de inaltime. Nui nimic, esti tanara, o sa te mai inalti si daca te straduiesti poti avea mai putine kg. Daca puneai si o poza de-a ta la avatarul de langa nume iti spuneam mai clar ce cred eu. Eu personal mi-ar placea sa fiu cu o fata mai grasuta ( depinde cat de grasuta ca nu as vrea sa fiu cu o fata mai mare decat mine ca m-as simti aiurea ). Oricum 56 de kg nu mi se pare cinestie ce. Pentru mine nu conteaza numai cum arata o fata. Nu prea imi pasa daca pe dinafara arata bine atata timp cat pe dinauntru e urata. Conteaza si frumusetea interioara, chiar mai mult decat cea exteriara si sunt multi baieti in lumea asta care cred eu ca ar fi de aceeasi parere cu mine. Oricum sper ca ti-a placut raspunsul meu si ai mai multa incredere in tine, dar ai si tu grija sa nu accepti repede sa fii cu primul baiat care iti iese in cale, crezand ca nu o sa mai ai vreo sansa ( ca unele fete pe care le stiu eu ). Fii atenta cu cine sa fii ca unii baieti probabil vor vrea sa profite de tine, crede-ma ca am intalnit cazuri din astea.

| remus a răspuns:

Imi place, chiar foarte mult, plinutele sunt foarte dragute si nostime, nu-ti face ganduri pe acest aspect, esti draguta!

| hasegawa a răspuns:

Problema este ca nu stiu cati din care ati comentat aveti vreo problema cu greutatea, sala, gimnastica, dieta de multe ori da gres.DeathGoga nu esti o persoana grasa dupa parerea unora insa deja ai cu aproape un kg-am mai mult decat inaltimea cand ar fi trebuit sa ai cu 10 kg mai putin calculand inaltime-greutate.La fel ca si tine eu am 1. 72 si 72kg, sunt o persoana grasa ponderala, asta nu inseamna ca imi face placere insa datorita anumitor probleme medicale am ajuns la acest gabarit fara sa-ti spun ca aveam 88kg.Acum nu ma plac inca 100% cum arat si da se pare ca toata lumea prefera persoanele slabe, chiar daca spun ca nu conteaza, insa noi cele mai plinute ne lovim de zidul societatii in care traim.De foarte multe ori oamenii nu ajung sa ne cunoasca sufletul pentru ca ne da la o parte din cauza aspectului fizic.
In timp iti vei da seama ca nu kg-le sunt o problema ca sa te simti si face apreciata.
Aranjaza-te, fi curata si mai ales nu incerca sa iesi in evidenta... ceva de genul ai spus ca porti blugi stramti, sincer nu stiu cat te avantajeaza in momentul de fata o asemenea imbracaminte...ai putea purta ceva gen blugi evazati care nu va accentua defectele picioarelor (la pulpa mare, iar la glezna micuta), vei fi la fel de sus in jos.
Unde nu-ti place cum arati incerca sa ascunzi, sunt destul de multe haine care ascund stratul care ne da bataie de cap.

Multi ma veti crede stupida, insa sa fim seriosi, mult mai repede va scurge ochii dupa o persoana slaba decat una ponderala, este vorba si despre femei si despre noi femeile cum vedem barbatii, il vom alege pe acela mai slabut si mai bine facut decat pe unul cu burta.

| motanelul a răspuns:

Draga uite care e parerea mea: baietii nu observa o fata si stau cu ea doar pentru cum arata. ei cauta si alte calitati la o fata nu numai frumusetea. si daca esti un pic mai plinutza nu conteaza asta se poate rezolva cu un pic de sport.alergari usoare in fiecare zi ceva abdomene si daca vrei poto merge si la o sala si ai sa ramai surprinsa de rezultate.si sa ai o alimentatie corecta si poti slabi ff usor.

| Anonim_9586 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti grasa deloc, ai greutatea normala dupa standarde, un kg in plus, doar! Si o fata slaba nu are forme pe cand una plinuta da! eu sunt sigura ca baietii vor sa aiba pe ce pune mana, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff nu esti deloc grasutsa crede`mawinking arati destul de bine chiar daca eti micutsa de staturatongue (dupa parerea mea)...baietii ar trebuie sa se uite si la altcve nu numai la fizicwinking pentru ca, cu timpu` acesta se va ducetongue dar sentimentele vor ramane:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar sa-ti spun sincer nu la toti baietii le plac fetele grasute

| grigor a răspuns:

Cred ca eu o sa te plac