| RAY a întrebat:

Intrebare pentru cei care vor sa slabeasca

Ce parere aveti despre o comunitate de persoane obeze si supraponderale care comunica si se motiveaza una pe alta?

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

O comunitate de obezi care sa se motiveze? daca se motivau nu mai erau asa.

E usor sa te ingrasi,, de slabit e mai greu.
Ray,, trebuie sa faci sport cat mai mult si sa ai o alimentatie echilibrata din care sa nu lipseasca fructele si legumele. Mananca fasole, mazare, ciorbe, astea au colorii putine si in saptamani la rand consumate vor da randament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fii o idee foarte buna. Ar trai ca intr-un glob motivational despre greutatea lor si asta i-ar influenta sa nu mai ia in seama rautatile celorlalti.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ma gandesc la aceasta idee, un grup de Facebook?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde nu prea cred ca are rost, se poate dar imagineazati ca si persoanele obeze de obicei sunt inconjurate tot de obezi. Ar trebui cumva sa fie inconjurate de persoane mai in forma pentru motivatie, majoritatea obezitatii este din cauza stresului, alimentelor hipercalorice, sedentarismul.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu gandi asa negativ, conteaza cand esti intr o comunitate

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu gandesc negativ, dar ce vreau sa spun este ca esti rezultatul oamenilor cu care te inconjori.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Eu nu mam inconjurat cu nimeni