| Mariu0699 a întrebat:

Intrebarea asta e pentru fete. Care vi se par cele mai interesante lucruri intr-o conversatie si cum preferati sa fiti abordate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La întrebarea asta nu se poate răspunde obiectiv, deoarece fiecare are propria personalitate, propriile pasiuni etc. De exemplu, pentru o pro5tituata, cele mai interesante "lucruri" intr-o conversație sunt banii pe care îi deții și lungimea/grosimea bananei pe care urmează să i-o dai, pentru o pasionată de călătorie, dacă începi și-i vorbești despre locurile în care ai fost și unde intenționezi sa mergi, e o adevărată plăcere să stea de vorbă cu tine. Acum, ai înțeles ideea. Nu incerca sa impresionezi o fată printr-o discuție despre modă dacă ea nu e pasionată de asta și restul de 90% sunt, ideea e să fii tu însuți, să vorbești despre ceea ce tie îți face plăcere, nu despre ce zic sondajele, dacă tie îți displace.

La fel se aplică și la întrebarea referitoare la abordarea unei fete. Unele sunt foarte timide, iar un băiat prea tupeist și inganfat ar putea părea prea agresiv pentru ea, cum pentru o fata indrazneata un tip timid care se teme sa faca primul pas ar fi mult prea blând. În orice caz, concluzia e aceeași, fii tu!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prostituatele pot fii printre cele mai sincere femei. Cum a zis si nimeni altul’ prea multe femei sunt târfe restul sunt prostituate laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing mai, deci... Eu nu etichetez aceste femei ca fiind limitate si incapabile de a purta o discutie, cu siguranta sunt si inteligente, culte printre ele, dar pe mine m-a interesat sa evidentiez faptul ca suntem diferiti, de aceea zic, hai sa se inteleaga ce trebuie sa fie inteles din exemplele pe care le-am dat si nu sa intram in detalii care se abat de la intrebare si ceea ce se doreste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am tinut sa mentionez asta.

Si referitor la ce ai zis, da., din pacate cam asa e.

5 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Nu e doar pentru fete, dar daca ai vrea sa iti raspunda doar ele, ignora raspunsul meu.
Un "salut!" de la tipul potrivit poate face mai mult decat cea mai buna replica(daca ar exista)de la unul nepotrivit. - asta fiind despre cum le place sa fie abordate.
Cele mai interesante lucruri...sunt alea despre care vorbesc cu placere, cu interes, etc iar asta depinde de la persoana la persoana.
Intai cunoaste-te pe tine, vezi ce iti place si ce nu iti place, investeste timp si energie in tine iar apoi o sa fie natural sa vorbesti.

Multa bafta.

| gabriielaaa a răspuns:

Sincer depuse de situația starea ei si personalitatea ei. Depuse si de tine dacă o persoană nu îți tie ritmul nu poți discuta cu ea