| kukubau a întrebat:

Intrebarea mea este : De ce se cauta idioti de weekend?

Problema mea, intotdeauna am fost un tip rezervat, temator, si putin introvertit. Acum ajuns la o varsta ma confrunt cu acceasi problema : Bull**hit-ul feminin.
De ce se foloseste formula : "asa simt eu"?, de ce se fuge de responsabilitatea sentimentala?, de ce toata lumea alearga dupa o presupusa dragoste, cand poate o avem chiar langa noi?, de ce ne complicam existenta? de ce nu ne ridicam privirea aplecata. si nu deschidem ochii dar mai ales De ce suntem tampi' emotional?

In urma cu 1 an am intalnit o fata mai pe gustul meu, stiu nimic special pentru voi, dar pentru mine da, adica draguta nici plasticata nici versata simpatica draguta si aparent bine crescuta, Ea Gabriela. In urma cu 3 saptamani in sfarsit reusesc si dau de ea si o invit in oras, la trosnetele ei, personal voiam sa o cunosc mai bine pana ma risc emotional dar na. eram foarte fericit, dupa 7 ani de pustiu emotional ( stiu, cam mult dar nu ies cu toate trotinetele) am gasit o fata pentru mine, credeam.
O intreb : esti fata serioasa? ai pe cineva? ai avut recent alta relatie? sa stiu daca are fata sechele emotionale, Ea: nu, nu, nu.
Am vorbit,, ne-am plimbat apoi ne-am lins pe bot :)) ( doar nu va asteptati sa zic ca sunt gay? :)), i-am zis ca vreau o relatie curata, si de durata si nu de dragul de a ma afla intr-o poveste*.
Ma invita la nunta surorii ei, in saptamana urmatoare, am refuzat-o politicos deoarece este prea rapida invitatia si nici nu am timp sa pregatesc un costum, un ban ceva, ca la nunta la romani ca doar nu puteam sa ma duc cu mana in dos. buna ziua.am venit si eu ala strainul.
O conduc acasa, facem schimb de telefoane toate bune si frumoase, ma suna 3 zile mai tarziu, sa ma razgandesc. nu trebuie sa vin cu nimic decat un costum, pantofi, cravata rosie chestii trestii, iar o refuz, nu imi schimb decizia, sunt baiet de cuvant.
Poate aici este greseala, conform cartilor psihologice interpretate de naivi, poate o fi zis : asta nu vrea casa, familie, *nu vrea sa mearga cu mine la nunta!*

Si cum gandeam eu mandu fiind : mi-am gasit fata cuminte, idealista si psiholoaga amatoare naiva din carti, bine crescuta ce nu minte < cea mai mare greseala.gandesc prea mult, sau cel putin asa mi-a zis la telefon 3 saptamani mai tarziu adica Duminica seara cand m-am tinut scai de capul ei la telefon sa imi zica adevarul, cine este nu ma interesa ci doar cand la cunoscut, inainte sau in timpul scurtei relatii, nefiind obisnuit sa dezbin suflete pereche. Ea : lasa ca vom vorbi intre 4 ochi, candva, timpul le rezolva pe toate, ba iti dau raspunsul saptamana viitoare, ba nu stiu cand, Eu: poftim? cum vine asta, imi zici acum, si bineinteles ii dau ca ultimatum ora 12, duminica locatie oarecare.
Chiar daca ma doare il scriu, Mesajul ei : "Adi poate nu ne-am gasit la momentul potrivit nu o sa vin esti un baiat super si Dumnezeu o sa te ajute sa iti intalnesti sufletul pereche. Iti doresc tot binele din lume!"

Ce ma deranjeaza? : lipsa de responsabilitate, cred ca meritam sa imi zica in fata, ce si cum i-a fost mai usor sa se fofileasca sau poate ca se temea sa nu imi pice in sentiment si sa-i zica celuilalt prostia din mesaj, sau poate mi se pare mie?

Tot eu, creatura fara leac, file din prima poveste de amor > http://www.TPU.ro/......a-din-nou/

De mentionat, nu este nici prima nici a 2a cu probleme, am tot gasit de astea ratacite in emotii, oare ce naiba am de atrag soiul asta de mere?
care o fi problema mea?, urat nu sunt, prost nici atat, cu scoala destula, chircit deloc, curat, idealist cu lucruri faine in capshor' de ce naiba nu pot nimeri una normala si fara defecte emotionale?

Probabil veti zice : inca un nebun ce bantuie site-ul, dar chiar simteam sa ma racoresc. Sa fiti fericiti, si sa nu credeti in cuvintele fetelor cuminti*. Si daca se poate, unde gasiti cate una/unul care joaca la dublu demascati'l in fata ambilor parteneri, eu asta am de gand sa fac. Chiar detesc lipsa de sinceritate, nu ignorati situatia ca sa tot propagat acest stereotip in societatea noastra si asa vai de capul ei. Jos cu pana*amele,

Cu drag pentru cei trasi in piep emotional. Adi

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ai intre 30 si 35 de ani inca esti la timp sa ai o femeie dar daca ai trecut pragul limitarii de varsta nu prea are farmec sa ai ceva dar no orice se poate mai ales daca esti optimist ai de castigat in viata.

| PetreConstanta a răspuns:

Dar ai scris frate - esti ff suparat - stai linistit -orice sac are peticul lui - Bafta la o fata cum o doresti tu

| kukubau explică:

De mentionat, pentru faptul ca nu am mers la nunta cu ea.mai nou sunt si incuiat dupa ea, vreau obiectivitate si critica constructiva va rog. Numai bine

| harciog a răspuns:

Domnule viata este asa de scurta incit nu prea asteapta imbecili s-o traiasca ci trece nestingherita pe linga ei si la fel sint si oamenii, se scutura repede de sclifositi si sclifosite care dau vina pentru toate esecurile lor pe parteneri sau partenere.Toti sint vinovati numai ei nu.Iar de tras in piept emotional nu cred ca a scapat cineva dar diferenta este ca nu toti se pun cu botul pe labe si-si pling de mila asteptind nu stiu ce sfint sau sfinta numai pentru ei. Pune dreacu'mina si frige protejat tot ce simti si, in cazul refuzurilor, nu te mai gindi ca se scufunda pamintul.