Întrebare recomandată | BeyondTheDarkSun a întrebat:

Invidiati prostia?

29 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

"Prostia este infinit mai fascinantă decât inteligența. Inteligența are limitele ei. Prostia, nu."
Umberto Eco.

"Nu te certa niciodată cu oamenii proști. Te vor trage în jos la nivelul lor și te vor bate cu experiență."
Mark Twain

"Un prost care nu spune nici un cuvânt nu se deosebește de un savant care tace."
Moliere

| darrio2007 a răspuns:

Nu.De ce? Pentru ca ei au de toate si altii, nu?

| mona a răspuns:

Nu o invidiez...o detest

| W1z4rd a răspuns:

Doar norocul prostului.

| DakotaRoyse a răspuns:

Uneori da, că proştii sunt mai fericiţi laughing Dar când îmi dau seama că fericirea lor e prea scurtă ca să-mi ajungă mie pe-o măsea, mă răzgândesc laughing

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

O urasc.

| Woodenpints91 a răspuns:

25 % din prostie o invidiez. Ăi aici mă refer la sfertul ala de prostie care-i face pe oamenii extrem de proşti să nu-şi dea seama deunele chestii, care pe mine mă cam supără. Da, se pot ignora, dar sunt destule aspecte ce nu le pot trece cu vederea, şi ar trebui să fiu puţin mai prost, ca să nu văd absolut deloc, în loc să mă prefac doar că nu văd.

| WR104 a răspuns:

Nu exista prostia si nu am cum sa invidiez prostia pentru ca nu sunt inteligenta sau cunoasterea ca sa invidiez o alta calitate sau defect.

Răspuns utilizator avertizat
| dragos9234 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,cine ar vrea sa fie prost?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si pe prosti pentru ca nu stiu unde doare cand esti prost.

| greenmoon a răspuns:

Toti avem momente prostesti...
uneori prostia precipita peste fiecare, deci nu pot cere mai mult de atat. happy as vrea sa o invidiez...

| Labyrinth a răspuns:

Câteodată mi-aş dori să fiu prost şi fericit. Deci da, pot spune că o invidiez în unele cazuri.

| MentalHolocaust a răspuns:

Nu o invidiez deloc pentru ca asta te poate afecta in viitor si va fi foarte greu sa te descurci in viata cu ea.

| dennixtreme a răspuns:

Cum a zis John Stuart Mill:
"Este mai bine sa fii un om nemultumit, decat un porc satisfacut, sa fii un Socrate nemultumit, decat un imbecil multumit, iar daca imbecilul sau porcul sunt de alta parere, este fiindca ei nu cunosc decat o parte a problemei."

| metha0xphore a răspuns:

DA! Invidiez prostia, as fi fost mai fericita daca ma scaldam in prostie fara sa am vise de genul " vreau mai mult de la viata" sau sa imi fac griji ca nu citesc destul. Acum e prea tarziu sa ma intorclaughing

| Byby11 a răspuns (pentru metha0xphore):

Ai cea mai mare dreptate si eu simt asta happy (am spus-o ironic) P.S paranteza e pentru cei care intreaba daca invidiez prostia.

| Byby11 a răspuns (pentru metha0xphore):

Ai cea mai mare dreptate meth0axphore si eu simt asta happy (am spus-o ironic) P.S paranteza e pentru cei care intreaba daca invidiez prostia.

| TzrM a răspuns:

Oricărei persoane căreia i s-ar pune această întrebare ar răspunde cu "da" sau "nu" (posibil argumentat), niciodată (sau foarte rar) "prostia e în mine".

| DiDix11 a răspuns:

Da pentru ca prostii au un noroc ceva de speriat..in rest nu

| MaRRyAuTsA a răspuns:

NU. Niciodata, eu zic ca inteligenta e mai buna si mai cu folos decit prostia. Asa ca n-am de ce so invidiez.

| Byby11 a răspuns:

Daaaa.....sa stii ca vreau si eu din a ta ca ai prea multa da pe din afara

| BeyondTheDarkSun explică (pentru Byby11):

Am destula, vrei sa ti-o trimit prin posta? O tin sigilata la borcan, sa nu cumva sa se molesteze de istetimea societatii.

| Byby11 a răspuns:

Atunci tu nu faci parte din societate?

| Alexz123 a răspuns:

10000000000000000000% invidiez prostia!

| Justshutup a răspuns:

Stii care e problema cei mai prostuti asa, au un noroc chior! Asta ma oftica

| Daria95 a răspuns:

Ce intrebare tampita

| BeyondTheDarkSun explică (pentru Daria95):

Pare tampita, dar incearca sa ii intelegi slaba subtilitate...