| anonim_4396 a întrebat:

Ipotetic vorbind, cine credeți că îs mai proști: americanii, (așa cum se zice) sau românii?

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Romani sunt indiferenți, nepăsători, creduli, se comporta ca clovni, moștenirea comunismului nu uita, de vina este si exagera informaților la început, plus ca medici de familie nu recomanda vaccinul, romanul e paranoic de fel, din USA vine tot rahatul, tot Raul din lume vine de acolo, toate aceste grupuri anti COVID, vaccin si tot felul de propaganda, rahaturi vin din USA, aia sunt răul pe lumea asta, nu putem spune ca sunt inteligenți si prosti, grași de o tona, aroganți, au uitat genocidele făcute in cele doua americi, Australia, Africa, Asia tot englezi sunt si aia

| sierra1 a răspuns:

După cum se vede, e evident cine "î-s mai proști"

| Celcestietot a răspuns:

Nu ar trebui sa existe asemenea ganduri intre oameni.

| Hammurabi a răspuns:

Habar n-am.
Dar ceea ce pot să-ți spun e că proștii noștrii sunt mult mai deștepți decât proștii lor. laughing

| Mayhem666 a răspuns:

Probabil ambele parti, doar ca Americanii o fac mult mai bine.

| gabicoo a răspuns:

Ia ghici?

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Care din ei au ajuns primii pe Lună?
Românii cumva?

| halogen001 a răspuns:

Ca sa raspundem la intrebare putem considera inteligenta ca fiind legata de GDP, pentru ca nu se poate spune ca o tara cu un GDP scazut e populata cu oameni inteligenti si atunci ne uitam pe harta
https://ourworldindata.org/grapher/gdp-per-capita-worldbank
si tragem concluzia.

Răspuns utilizator avertizat
| halogen001 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Asa e logic: bogatul e destept si saracul e prost. Bogatia e semnul inteligentei, iar saracia e semnul prostiei.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Numai la romani bogatia este semnul hotiei, ca-n rest este semn de prosperitate si belsug, de castig meritat prin munca si obtinut cu inteligenta, sau cu bratele.

| chuckmanson a răspuns (pentru Violleta2022):

Bună glumă, nu o mai face!

Răspuns utilizator avertizat
| Legion7X a răspuns:

Referitor la ce?

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nu cred ca se poate raspunde la intrebarea asta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

î-s mă face să iau in considerare varianta a doua

| sabin89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect se pun două linii "î--s"

| anonim_4396 explică (pentru sabin89):

100% corect
Romaii devin din ce in ce mai slabi la biologie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Romanii.

| chuckmanson a răspuns:

Având în vedere că l-au ales pe Trump, aș zice că americanii, dar având în vedere că există oameni aici care o susțin pe sosaca nu stiu ce răspuns sa dau.

| outsidethebox a răspuns:

Depinde la ca te referi cand spui prost: coeficient de inteligenta? Bagaj de cunostinte?
Este greu sa realizezi un studiu la nivel de natiune si care sa se inscrie in marja de eroare statistica ceruta pentru a fi relevant, deci nu cred ca se poate emite o ipoteza in acest sens.
Insa, pe "subcapitole", exista cat de cat informatii, trebuie sa le cauti dupa cuvinte cheie si poate vei trage o concluzie apropiata de adevar.
Multa bafta!