| ~AleXa~ a întrebat:

La ce liceu este potrivit pentru mine fiind o persoana cu deficiente de auz cu note de 5-6-7-8-9, as vrea profilul mate-info sau sportiv. Ce imi recomandati? Dau fundita! P. S: Sunt din Bucuresti... Vreau un liceu un pic usor. Va multumesc! Astept cat mai multe raspunsuri...

Răspuns Câştigător
| Pinkyyy;x a răspuns:

Raspunsurile de mai jos
m.au ajutat si pe mine:*
are foarte multa dreptate
sadness.
dai la ce iti place si
daca vrei neaparat la ceva
la care s eintra cu medie
mare te straduiesti tu un pic
pe acolo. si o sa fie bine
nici eu nu sunt extra-buna la scoala
dar mai ai mult pana la liceu.
deci mai sunt ani la rand
pana sa iti alegi la ce liceu ai vrea sa dai
oricum de pe acum poti avea
deact dorinte in timp
vei vedea care e treaba si cu mediile si
atunci cu examenele:*
te puup vezi ce facilove struck

3 răspunsuri:
| sadness_8987 a răspuns:

Iti dau un sfat... da-i la liceul care este mai aproape de tine si care crezi ca este mai bun. Notele nu conteaza asa de mult si eu am avut noate mici in generala si asta nu m-a oprit cu nimic sa termini printre primii la liceu. In legatura cu profilul... da-i acolo unde te pricepi mai mult, daca-ti place sa citesti da-i la filo, daca-ti place matematica fizica info da-i la mate-info, iar daca-ti place bio sau geo da-i la stiintze ale naturii. La liceele cu profil tehnic sau arte si meserii sau ce mai este sunt jalnice. Gandeste-te bine inainte sa alegi un liceu si un profil pentru ca daca ai sa dai la ceva ce n-o sa-ti placa o sa-ti fie foarte greu sa-l termini; daca o sa-ti placa ceea ce faci intotdeauna va fi usor.
Din ce zona esti?

| Gexu a răspuns:

Pai e cam dificil dar la notele mentionate de tine nu cred ca ar fi potrivit un liceu de mate-info deoarece note de 10 nu prea vad happy La liceul de mate info se intra cu medii ridicate si daca intri trebuie sa inveti mult. Daca crezi ca faci fata si sanse sa intri la mate info- ai cale libera dar iti spun ca e dificl

Un profil mai slab ar fi indicat...cand spun slab nu ma refer la licee vai de mama lor sa spun asa, ci la licee mai slabe decat mate info.

Pa pa :*

| MichelleC a răspuns:

Economic