| anonim_4396 a întrebat:

La ce varsta v-ati imbatat prima data? Puteti povesti?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
la 16 ani, am baut un paharel de visinata si o cana de must, am ajuns la liceu si a iesit caterincahee heebine ca nu eram singura, eram 4 fete cucuietelaughing
amintiri din copilarielaughing
O zi frumoasa sa aihappy

12 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu mai tin minte exact, insa pe la 14 ani. Nu a fost ceva extrem, oricum, doar ameteala aceea tipica, ceva mai accentuata.

| Liviu a răspuns:

Prima betie aveam vreo 15 16 ani, cu baiatu la primar, un baiat de Bucuresti, ne-am plimbat prin baruri toata noaptea, am mers vreo 5 km pe jos, dus intors vreo 10. ca sa scurtez tot.
Ne-am facut manga,a inceput scandalu,scaune zburau pe acolo,sticle, stiu doar ca am luat pachetu de tigari de sub masa laughing era plin,nu stiu al cui era, insa pe drum am bagat tare tigari. oricum, a venit politia, salvarea... a fost bataihappy au fost multe.
Am mai bine de un an jumate de cand n-am mai pus botu pe alcool happysi nici ca mai pun. de fumat, mai le sting si eu uneori ca na laughing tentatia ii mare.

| greyhound a răspuns:

Nu mai tin minte cand si cum, ca eram prea beat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 10 ani era anul nou si eu am luat 5 bomboane cu lichior si unpic de sampanie...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa o zi de joaca, am ajuns acasa si imi era o sete...de parca am stat 5 zile in desert.Dar ai mei nu erau acasa, usa de la apartament era inchisa si deci...apa pe nicaieri.Am intrat in garaj ca stiam ca avea tata o sticla cu apa acolo.N-am gasit apa, dar in schimb am gasit o sticla cu vin de 2 L si era plina pe un sfert.Am baut-o pe nerasuflate!
Intre timp au venit si ai mei acasa si cam atunci si-a facut si vinul efectul.Am inceput sa ametesc,sa ma lovesc de mobila de prin casa si cea mai tare parte: sa vomit!
In timp ce vomitam,mama imi tinea parul si tata,glumet cum e el, mi-a zis pe un ton ironic "Ce-ai facut, tata? Te-ai imbatat?", iar eu asa beata cum eram, la cei 10 anisori ai mei, i-am zis un minunat "Taci dracu' din gura!"laughing
Nu s-a suparat, ba din contra, a inceput sa rada.Adevarul e ca numai in comedii vezi asa ceva laughing.

| DeKoniec a răspuns (pentru anonim_4396):

Amuzant. Meritai funda dar ai raspuns prea tarziu. Scuze.sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu m-am îmbătat până acum şi nici nu am de gând să o fac vreodată.

| fadnox a răspuns:

Nu m-am imbatat, n-am avut cu ce si nici cu cine, nici nu ma vad in stare; stiu c-am ametit de la o chestie foarte tare dar mi-am revenit repede

| FearOfTheDark a răspuns:

Cand eram mica am baut spirt si am ametit.
Nu mai stiu cand si unde.

| TashaUhm a răspuns:

Cand l-am cunoscut pe Fuegoo! M-a invitat la un ''impodobeste mama braduu''laughing

| Cigαяєttє a răspuns:

La 15 ani, am iesit cu 3 tipe si un tip afara si s-a gandit una din minunatele mele prietene sa cumpere o sticla de vodka.laughing
Am baut eu cam un sfert 'seaca' si dupa s-au dus si-au luat si suc de portocale si-am continuat cu bautu'.
La un moment dat ma urcasem pe una din bancile din parc si cantam in ultimul hal, ma putea auzi juma' de cartier, si cum nu era nici prea frig nici prea cald afara, imi dadusem bluza jos laughing dar in urmatoarele 3 secunde am luat-o inapoi.
Cand ne-am hotarat si noi sa plecam eu incepusem sa ma cert cu unu de pe strada pentru ca facuse un comentariu la adresa mea si am inceput sa il injur chiar daca era cu gagica-sa de mana.laughing
Am ajuns totusi acasa, tinuta de 2 prietene, am urcat scarile, inca nu stiu cum dar am reusit, si ma simteam ca la Pentagon cand incercam sa bag cheia-n usa.
Am intrat in casa, m-au vazut ai mei vreo 5 minute la fata, dupa care am plecat in camera.Tin minte ca dupa ce-am ajuns acasa am vomitat de vreo 6 orilaughing) de 3 ori in baie si de 3 ori in pat. M-am culcat pe jos, si a doua zi am facut curat, totusi, ai mei nici la ora actuala nu stiu cat de beata am fost in acea seara. laughing De atunci am zis ca nu mai beau vodka in viata mea si n-am mai facut-o.

| brunetta24 a răspuns:

La 17ani si a fost groaznic.