| emy a întrebat:

La multi ani cu sanatate si multe bucurii tuturor celor care purtati numele de Maria, Mariansi asa mai departe si celor dragi voua care poarta aceste nume! Sa traiti cu numele!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mulţumim! Sănătate şi iubire îţi doresc!

| Euletitia a răspuns:

Multumesc frumos! Atat pe mama mea, cat si pe bunica mea din partea tatalui, le cheama Maria. iti multumesc frumos pentru urari, intrucat ziua aceasta e una deosebita pentru mine, atat prin semnificatia religioasa: Nasterea Maicii Domnului, cat si prin faptul ca doua dintre cele mai dragi si importante persoane din viata mea isi sarbatoresc azi onomastica. Pe mama am sarbatri-o azi, i-am oferit cadou, am iesit cu ea in oras la o pizza si prajitura impreuna cu tata si matusa mea, insa, din pacate, cu bunica nu am vorbit decat la telefon, pentru ca suntem in localitati diferite, dar va veni la noi in vizita weekendul viitor. Oricum, un gest dragut din partea ta sa postezi o felicitare pe TPU pentru userii care isi sarbatoresc azi onomastica lor sau a celor dragi. Sanatate si fericire iti doresc si eu tie.