| anonim_4396 a întrebat:

La multi ani tuturor femeilor! Cine imi da niste mesaje frumoase si originale de 8 martie pentru invatatoarea surorii mele?

Multumesc happy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Te poţi inspira de aici,
http://jurnalul.ro/......38578.html
http://www.realitatea.net/......28461.html
Te pup!

| PopAdrian a răspuns:

Nu exista prilej mai minunat de daruire decat sa poti da zi de zi ce ai mai bun din tine. Sa poti sa inveti cu intelepciune si rabdare pe cel ce a venit la tine. Pentru calauzirea pasilor pe drumul vietii si stiintei, pentru invatarea si cunostintele daruite. Va multumim cu respect, doamna Profesoara! La multi ani!

Primavara... anotimpul renasterii, al trezirii la viata, face acum de ziua aceasta de 8 Martie, ziua cea mai plina de feminitate, zambete, si caldura sufleteasca! Fie ca toate impinirile frumoase, sanatatea si spiritul acestei zile sa va insoteasca pretutindeni...

Suntem în preajma zilei de 8 Martie şi cel mai frumos anotimp. Încălziţi fiind de soarele devin al primăverii, aduc mult stimate, doamne cele mai frumoase, cele mai calde, cele mai curate, cele mai sincere urări de bine şi toate florile pămîntului.
Frumuseţe, dragoste, sinceritate, respect şi rafinament- aceste flori ale omeniei să vă însoţească oriunde şi oricînd.
Luminate de înţelepciune să aveţi parte de şoapte de dor şi drag, să fiţi mereu model de corectitudine profesională. Mai vin către Dumneavoastră cu încă un gînd ce înseamnă încă un plus de respect. Bucuraţivă, căci numai bucuriile sînt tămăduitoare şi numai bucuria pe care o aducem altora, ea se întoarce la noi şi mai vie;
S-o facem prin fapte nu prin timp. Toate gîndurile bune vi le aduc într-un buchet mare de viorele. Sănătate, împliniri şi tot farmecul veţii alături de cei dragi.

| DeeaDiduu a răspuns:

Click aici :
http://www.mesajedelamultiani.info/......k-784.html
Sper sa iti fie de folos :D

| OtakuHere a răspuns:

Mesaje:
Primavara… anotimpul renasterii, al trezirii la viata, face acum de ziua aceasta de 8 Martie, ziua cea mai plina de feminitate, zambete, si caldura sufleteasca! Fie ca toate impinirile frumoase, sanatatea si spiritul acestei zile sa va insoteasca pretutindeni.

Pe aripi de primavara 8 Martie lin coboara Si in a lui privire Va aduce mult noroc si fericire!
Site-uri:
http://www.google.ro/......http?/url

Sper ca te-am ajutat!:)

| PerfectSmilexD a răspuns:

Primăvara, anotimpul renaşterii, al trezirii la viaţă, face acum de ziua această de 8 Martie, ziua cea mai plină de feminitate, zâmbete şi căldură sufletească!

Fie ca toate împlinirile frumoase, sănătatea şi spiritul acestei zile să vă însoţească pretutindeni.

Dacă vezi că soarele-ţi râde prin păr, dacă simţi miros de ghiocei, dacă auzi ciripit de păsărele, atunci înseamnă că trăieşti o nouă primăvară, cu mult mai frumoasă decât precedentele!

O primăvară caldă, dragoste nebună, lumină în suflet şi în priviri. La mulţi ani de 8 Martie!

Azi uita cine esti si trezeste-te la viata o data cu natura. Fii un fluture zglobiu si aseaza-te pe prima floare a puritatii. Ziua sa-ti fie mai senina ca infinitul. La multi ani, floare a primaverii!

Fie ca toate implinirile frumoase, sanatatea si spiritul acestei zile sa te insoteasca pretutindeni. Iti doresc un 8 Martie special!

Fie ca primavara iubirii sa iti inunde sufletul cu bucuria si parfumul tuturor florilor sale. Iti doresc un 8 Martie cat mai frumos!

La multi ani scumpa mea mamica! Iti doresc multa sanatate, fericire, impliniri si multa putere pentru a trece peste toate greutatile la care viata ne-a supus.

Iti multumesc mama. Tu esti ingerul meu pazitor, umbrela mea atunci cand ploua, haina ce ma apara de frigul dinauntrul meu si din afara. La multi ani, mama!

Mama ne iarta toate greselile, chiar si pe acelea pe care nu le-am facut.

În fiecare zi îmi reaminteşti că TU eşti cea mai bună, cea mai inteligentă, cea mai frumoasă.

Îţi trimit acest mesaj ca să îţi spun că alături de tine înfloreşte lumea în jurul meu. Îţi mulţumesc.