| RAY a întrebat:

"libertatea de exprimare" presupune inclusiv emiterea de informatii/convingeri/situatii neadevarate, fictionale, inventate din varii motive si puncte de vedere.

ceva exemple as vrea si daca e adevarat asta

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Tu ar trebui sa știi, bazându-ti întrebările.

| RAY explică (pentru Bondarel99):

Ce fac albinutele cand afara ploua?

| anamariarot a răspuns:

Păi de ce nu ar fi? Cel mai la îndemână exemplu e cel cu religiile laughing

| EcceHomo a răspuns:

"Logic ca sunt aiureli,toate credinta,religia =aiureli,dar ce ai vrea ratiune,ratiunea nu are legatura cu credinta. logica,crede dar nu cerceta si daca cercetezi sa ai grija sa nu cumva sa citesti ceea ce nu trebuie ca vei arde pe veci in iad,pacat ca multi tineri cred in povesti de astea,ignorant,limitat,dogmatic =cam asta defineste un om fanatic religios,fi atent la argumentele copilaresti ale unor teisti,daca nu crezi in dumnezeu te bate doamne,doamne,esti impotriva lui dumnezeu,vei arde in iad, el nu se arata ca daca se arata numai a credinta, aceste scuze, argumente sunt indentice cu ale unui copil care i spui mos craciun nu exista in fapt in creier se intampla acelasi lucruri, acesti indivizi care nu se maturiseaza rational sunt foarte usor de manipulat, nu au o gandire critica, rationala si voteaza pe baza emotionala ghici cui le convine asta, politicieni, base a ajuns presedinte ca a plans atata tot, romanii sunt EMO majoritatea"

"Acesta este unul dintre sutele, poate miile de răspunsuri ininteligibile pe care le-ai dat pe acest site.Nu ai dat copy-paste, ci este ceea ce ai gândit, este punctul tău de vedere, cel mai probabil, acestea sunt convingerile tale.
Asta inseamnă liberă exprimare.happy