| chiftelutacrocanta a întrebat:

Lipsa mamei este primul sentiment care provoaca singuratatii omului suferinta?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In mod categoric mama inseamna mult in dezvoltarea unei personalitati dar si tatal

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La inceput da.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lipsa mamei provoaca oricarui om simtit sentimentul de teama, de singuratate cum zici tu.Asta pe parcurs se transforma in afectiune psihica cum ar fi anxietate si depresie.

| MGica a răspuns:

Depinde de la om la om.
Sunt unii oameni care sunt tristi 2-3 zile, dar dupa asta ii ajuta sa devina "barbati", adica devin duri, nepasatori in mare parte de nimeni si nimic. Mai pe scurt, un barbat adevarat. Intr-adevar, sunt altii care sunt afectati psihic.