| mentholinks a întrebat:

Locuiesc intr-un sat de la capatul lumii unde nici fantomele nu bantuie. Ce pot sa fac in casa pana imi gasesc un job? Ca tot ma duce gandul la sinucidere.

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa citesti, sa iti pui casa la punct si sa faci exercitii fizicie big grin

| SilentRain a răspuns:

Tu te sinucizi cand te plictisești?laughing
Gogule daca tot ai timp liber la greu apucate de socializare pe diverse site-uri, ai atatea obtiuni pe net

Daca vreii ceva mai practic, uitate in jur vezi ce e de reparat/curățat/vopsit

| LPCTSTR a răspuns:

Te-a stricat religia sau ipotetica lipsa pe care religia o pretinde ca e singurul scop in viata... alte mizerii.
Eu zic ca poti viziona lejer niste filme, orice iti cade la mana, daca n-ai idei, iti dau eu.

| Apokales a răspuns:

Este foarte importanta rutina ca sa n-o iei razna. Incearca sa-ti faci un program de genul:
ora 8 : ma trezesc, spalat pe dinti, fata etc
ora 9 : ma uit la stiri
ora 10 : citesc
ora 11 : imi fac de mancare
ora 12 : ma plimb 30-60 de min
si tot asa, astfel eviti riscul de a o lua razna si introducand ceva productiv in program iti forjezi eul tau din viitor in ceva mai bun decat daca ai sta degeaba si ai procrastina. Rutina este foarte importanta si obiceiurile sanatoase.

| raMLesS a răspuns (pentru Apokales):

Nu papi dimineata gogule?

| Apokales a răspuns (pentru raMLesS):

Dadeam un exemplu, nu trebuie luat totul mot-a-mot. De obicei nu prea mananc dimineata, prea putin, am o cafea si ceva fructe, daca le am si pe alea. Ideea era ca trebuie sa ai o rutina si inca una productiva.

| Theo94 a răspuns:

In ce judet?

| Jus7t a răspuns:

Citește.
Plimbă-te.
Vezi un serial, un film, sau mai multe.
Fă sport, nu neapărat să pui masă musculară ci pentru beneficiile asupra creierului (o să te simți mai bine psihic)
Poți să pui întrebări pe site ul ăsta despre ce te deranjează, poate te ajută cineva cu un sfat bun, însă trebuie să ai grijă că aici dacă spui ceva despre tine o să se găsească câțiva să te judece fără să aibă idee ce vorbesc.

Pentru o discuție cu cineva poți să suni aici.
https://www.antisuicid.ro/