| Justme32 a întrebat:

Logic vorbind, dacă o persoană suferă de cancer, cu toate că are în sistem Corona virus, nu de cancer a murit? De ce se iau în calcul morții care au avut Diabet, cancer, dializă? De ce De ce De Ce?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deoarece apar complicatiile si in cazul diabetului nu mori de diabet ci de complicatiile pe care le dau alte boli, cum ar fi in cazul coronavirus este o alta boala asociată diabetului, sau cancerului si astea complică evolutia, si de cele mai multe ori grabeste sau aduce moartea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca nu diabetul ii omoara si nici cancerul si insuficienta respiratorie

| Freya1 a răspuns:

Sunt foarte multi ce isi puteau duce boala ani de zile poate, dar corona virus le înrautateste stare.Asta era ideea.

| Frank51 a răspuns:

Pentru ca mai ducea cateva luni, nimeni si nimic nu are dreptul sa iti ia viata.

| JicaContra a răspuns:

SIMBLU:
corona virusul omoara numai persoanele slabite, nu persoanele puternice, ori bolile astea slabesc persoana

in plus depinde si de cum reactionezi la virus, 30% NU AU SIMPTOME... DELOC (pentru ei e bine, nu au nevoie de spitalizare, dar FOARTE RAU pentru restul care se infecteaza de la ei) 50% au simptome slabe, adica nu fac febra mare, nu tusesc rau, etc. si doar 20% o incaseaza rau, deci, daca ai cancer si te loveste rau, atunci 99% ca mori

| Dorotheea21 a răspuns:

Nici de HIV nu se moare efectiv, el da un Sindrom, (Imunodeficitar Dobandit), care iti slabeste organismul, si mori din cauza caderii celui mai slab organ. Coronavirusul face la fel, boala data este tot un Sindrom, SARS-Cov-2, iti slabeste sistemul respirator, dar poti sa mori dintr'o problema cardiovasculara, acutizata de ce pateste sistemul respirator.
Parsiv. sad
Freddie Mercury avea SIDA, si a murit de bronhopneumonie, daca nu ar fi avut virusul HIV in organism, ar fi trait si acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ți-aș fi explicat dar întrebarea e prea lăutaro-manelizată.

| Eugen80 a răspuns:

Acea persoana moare de virusul/boala cea mai puternica, care se manifesta cel mai agresiv. De cancer se moare si intr-o luna daca nu stii ca ai, dar si in 30 de ani. De Covid se moare in 2-3 zile prin insuficienta respiratorie. Practic corpul tau nu mai poate respira si aerul nu mai ajunge in sange pentru a fi trimis la creier si toate organele. De asta e nevoie de "ventilatoarele" artificiale, sa iti pompeze aer in corp.

| AMC2551 a răspuns:

Da, ei erau bolnavi intr-o stare oarecum grava, dar mai avea de trait.
Sunt considerate victimele coronavirusului deoarece asta le-a cautza moartea mai devreme decat trebuia.

Intr-adevar nu ar trebui facut tam-tam din asta fiindca oamenii aia era foarte batrani si bolnavi, nu puteam sau lupte cu acest virus in starea care erau. Dar totusi moartea lor a fost grabita din cauza virusului!

Fiecare om are o parere diferita, si nu stiu daca exista undeva o versiune adevarata si sincera despre ceea ce se intampla acum in lume.