| Camlia a întrebat:

M-am apucat de alergat cam de 2 saptamaini, alerg aproape in fiecare zi intre 30-40 de minute. Simt ca deja musculatura a inceput sa lucreze, dar in ultimele zile simt ca mi s-au umflat picioarele. E ceva normal? sau ar trebui sa imi fac probleme?
Multumesc.

1 răspuns:
| Flori a răspuns:

Este ceva normal, avand in vedere faptul ca alergi in fiecare zi, fortandu-ti astfel, organismul.Este ceea ce se numeste "febra musculara".
Ai grija insa:daca senzatia de umflare nu dispare si ti se umfla intr-adevar picioarele, da fuga la un ortoped!