| imc071 a întrebat:

M-am cunoscut cu o domnita, m-am indragostit.In acel timp ea era certata cu prietenul ei.Eseam cu ea in oras, o alintam, o rasfatam, o duceam prin niste locuri unde ea niciodata n-a fost(mereu e placea sa easa cu mine). Era totul frumos, deam imi zicea ca este prietena mea, pinacind nu a sunat-o fostul prieten al ei. A inceput a plinge cind vorbea cu el.(el se comporta urit cu ea, dar ea il iubeste foarte mult). Nu stie pe cine sa aleaga, fostul ei a zis ca ma impusca daca ma vede cu ea. NUSTIU CE SA FAC.STIU UNA CA M-AM INDRAGOSTIT, AJUTATI-MA

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Tu o cunoşti cel mai bine.Fă ceva pentru ea, ceva ce nu a făcut nimeni niciodată.Şi cu siguranţă o voi impresiona.Du-te pe seară la ea şi ia-o la o plimbare pe jos.Ia bilete pentru un film romantic.Du-o unde ştii că-i place, să se simtă bine.Sau du-o într-un restaurant şi cântă-i ceva.Sau...dacă te pricepi tu,ia nişte mariachi cu tine, un buchet de trandafiri, du-te la balconul ei şi fă-i o serenadă.Sau sună la Radio şi lasă o dedicaţie în care să-i spui că o iubeşti.Şi spune-i şi ei să asculte.Sunt foarte multe lucruri frumoase şi haioase pe care le poţi face pentru ea.Doar foloseşte-ţi creativitatea şi o să vezi că totul va fi bine.

8 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Stiu ca n-ai sa ma crezi, dar iti spun ca fata aceea il iubeste inca pe prietenul ei si chiar daca va ceda la insisentele parintilor, ale rudelor si va accepta sa ramana cu tine ea nu-l va uita niciodata; iar daca te-a amenintat atat de dur, inseamna ca si el o iubeste. Sfatul meu ar fi sa renunti la o fata ce si-a daruit deja inima si sa o astepti pe cea care ti-o va darui numai tie si va plange atunci cand iti va auzi glasul la telefon.Ea exista si o vei intalni intr-o zi:ai incredere.

| imc071 explică (pentru April):

Ea poate il iubeste,dar nu asa de tare.Ce tine de amenintari sincer nu ma tem nici un pic, eu m-am intilnit deja cu el, un pacatos.Si nu as vrea s-o pierd orice n-as face.Inainte ea fugea mereu la el,acum nu,cu el numai se aude,cu mine iese in oras(oricum in stres nustie ce sa faca).M-am gindit la ceva,cear fi dac il voi speria asa de tare (adica sa vorbesc convingator cu el)incit sa nu o sune in viata lui pe domnita mea,sau poate sa-i trimit o alta fata sa flirteze cu el, cred ca nu se va da intr-o parte, si dupa aia sa-i arat fetitei.Ce ziceti? Stupide idei?

| imc071 explică (pentru April):

El o suna odata in zi, sau chiar niciodata...nu mai vorbim ca s-o scoata in oras...dac el o iubea trebuia sa faca tot posibilul ca sa fie mereu alaturi de ea, s-o tie ca pe palme., dar el nu

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru imc071):

Dacă el nu face asta, fă-o tu.Repet,surprinde-o cu gesturi romantice.Vino la ea cu un trandafir, recită-i o poezie şi vezi cum reacţionează. Dacă îi plac gesturile romantice, ai un punct de reper.Sau cel mai bine ar fi să porţi o discuţie cu ea. Întreab-o pe ea ce vrea.Şi apoi vei şti cu siguranţă ce ai de făcut mai departe. Dacă vei face ceva fără ştirea ei,nu te va mai privi ca întotdeauna, ci vei fi un duşman în faţa ei.Îţi va spune că n-ai fost sincer cu ea, că te-ai ascuns şi ajunge la alte gânduri.fii sincer şi deschis în faţa ei, spune-i ce ai pe suflet.Şi împreună veţi găsi cea mai bună soluţie. Încearcă să comunici cu ea.

| imc071 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Trandafir in fiece zi eu e daruiesc,si la servici si acasa, i-am trimis acum un sms pe mobil precum ca viata ei de azi se schimba complet, ca viata ei monotona din trecut a luat sfirsit.Nu mi-a raspuns nimica,sa cred ca nu la citit,sau e de acord? Si repet in privinta la gesturi romantice,as vrea sa-mi spuneti voi poate niste surprize asa haiase, posibil banale dar totdata placute, ceva care s-o faca SA RAMINA NEMISCATA CITEVA SECUNDE.Eu am incercat tot de care am stiut pina acum.Ea este o fire mai retrasa, da-mi o pace ca-ti dau 10, prefera locurile mai retrase.

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru imc071):

Tu o cunoşti cel mai bine.Fă ceva pentru ea, ceva ce nu a făcut nimeni niciodată.Şi cu siguranţă o voi impresiona.Du-te pe seară la ea şi ia-o la o plimbare pe jos.Ia bilete pentru un film romantic.Du-o unde ştii că-i place, să se simtă bine.Sau du-o într-un restaurant şi cântă-i ceva.Sau...dacă te pricepi tu,ia nişte mariachi cu tine, un buchet de trandafiri, du-te la balconul ei şi fă-i o serenadă.Sau sună la Radio şi lasă o dedicaţie în care să-i spui că o iubeşti.Şi spune-i şi ei să asculte.Sunt foarte multe lucruri frumoase şi haioase pe care le poţi face pentru ea.Doar foloseşte-ţi creativitatea şi o să vezi că totul va fi bine.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Fii lângă ea acum, când are nevoie de tine.Este doar puţin confuză. Arată-i că tu eşti băiatul care merită să rămână lângă ea.Fă-o să zâmbească. Surprinde-o cu gesturi tandre şi romantice. Spune-i vorbe dulci.Ascultă şi înţelege ce spune şi ce simte.Dacă plânge,şterge-i lacrima. Îmbrăţişeaz-o şi spune-i că totul va fi bine, atâta timp cât eşti lângă ea. Spune-i ce vrea să audă.Fii lângă ea cu tot sufletul tău şi dacă te iubeşte, cu siguranţă nu va pleca de lângă tine.O zi frumoasă să ai.Nobody4Nobody.

| imc071 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Deam nu stiu ce sa mai fac... unicul raspuns la toate chinurile aste este ca ea poate nul iubeste deam asa de tare,numai ca amintirile care lea avut nu o lasa in pace, el acum zice ca se va schimba, promite multe si de toate...cui nu-i place cind cineva iti promite o viata frumoasa.Una stiu ca ei i placea sa easa cu mine,ma prezentat parintilor,surorilor,prietenii celei mai bune,nimeni din astea nu sunt de acord cu fostul ei prieten, ea ar vrea sa fie cu mine, de multe ori zice ca gata trecutul ei se incheie aici si ca incepem o viata noua si adoua zi TRISTA.Nustiu ce sa fac, cum s-o surprind placut, aveti vreo idee?

| KaRa23S a răspuns:

E nasol stiu cum e... Tu tinete cat mai mult de ea fara sa o plictisesti, arata-i ca esti mai bun. Ala n-are decat sa faca spume. gandeste-te ca daca se impaca cu el o va convinge sa nu mai stea de vb cu tine. Lupta pentru tine. Poate va ajunge sa te iubeasca mai mult decat pe el.