| anonim_4396 a întrebat:

M am inscris la scoala de soferi in iulie si pana acum am facut peste 40 de ore de condus prin oras(care este destul de mic de altfel) si pot spune ca eu conduc foarte bine si foarte atent, stiu toate regulile de circulatie si stiu sa le aplic si sa fiu grijulie dar cu toate astea am picat de 2 ori.Pur si simplu nu inteleg de ce cand ma vad acolo la examen nu mai reusesc sa ma cconcentrez deloc si nu imi ies unelr lucruri pe care le faceam cu usurinta.Mi se face rau si ma gandesc incontinuu ca eu depind de omul ala din dreapta si ma sperii si mai tare.De exemplu eu nu aveam probleme sa mi se opreasca motorul dar la examen reuseam treaba asta de cateva ori.
Cel mai rau e ca maine ar trebui sa dau iar si imi e ingrozitor de frica pentru ca oricat m as pregati o sa ma sperii si nu imi mai iese nimic.
Toti imi dau in nas si imi zic ca nu pot sa iau un amarat de permis dar ce sa fac daca eu fac fata mai greu? Asa stiu ca m as descurca sa merg singura dar la examen am problema asta. Poate cineva sa ma ajute cu un sfat sau sa imi spuna daca mai exista persoane ca mine si cum au facut fata? Multumesc ca ati citit

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da exista multe persoana ca tine care nu sunt facute sa conduca. Nu esti stapana pe tine si pe masina, daca ai fi nu te ai mai afla in situatia asta. Eu as zice sa mai iei niste ora de condus daca nu reusesti nici maine