| anonim_4396 a întrebat:

M-am mutat din semestrul 2 la o scoala mai de fite si o clasa mai de fite.O clasa cu copii mai de bani-gata. Eu nu sunt chiar atat de bani-gata cum sunt altii acolo. Doi bogati si prosti au inceput sa rada de mine ca masina parintilor mei este un Matiz. Ma rog nu prea i-am bagat in seama,dar s-a extins in clasa mistoul asta. Acum incepe sa "rada" de mine si unul cu care ma mai inteleg. Ma rog nu cred ca o face in scop ofensiv, dar pe mine incepe sa ma deranjeze. Pe mine nu prea ma doare sa ma cert cu aia doi si cu cativa, dar eu nu vreau sa ma cert cu el. Mai ales ca cel mai bun prieten al meu de acolo este pieten si cu el. Ma rog intentia mea principala este sa le zic cumva sa nu mai faca misto de mine, sa le bag cumva sa ma lase in pace (de asta am si pus intrebare). Dar secundar as vrea sa nu intru in conflict cu baiatul ala. Va rog ajutati-ma. Nu ma luati ca ei nu fac asta sa ma atace, ca nu fac asta ofensiv, ca stiu ca o fac. Si

4 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Spune-le ca banii parintilor nu ii definesc pe ei.Sa vina la tine cand o sa aiba banii lor, munciti de ei.

| TheCMA a răspuns (pentru zurick):

Oricum, parintii mei sunt amandoi profesori

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stii ce sunt baietii de bani gata niste ratati.Vn.o cu domnul directorul in clasa sa le tina putina teorie poate asa se vor invata minte sa iti tina gura. Pentru ei e o placere sa jigneasca pe cineva, se simt in centrul atentiei cand fac asta in fata colegilor.Ei cauta in permanenta atentie altfel se simt ca niste zerouri in interiorul lor.Nu ii baga in seama vor trece anii de scoala si te vei scapa de aceste mentalitati limitate.