| jack115 a întrebat:

M-am saturat de scoala nu o mai suport, azi la engleza profesoara ne-a dat sa lucram cu textul, am vorbit putin cu colegul si profesoara ma mutat in alta banca, la sfarsit de lectie ne-a dat tema pentru acasa, au mai ramas 2 minute pana la pauza toti au inceput sasi stranga lucrurile in geanta si sa vorbeasca, eu m-am mutat la coleg inapoi, si vorbeam incet. Profesoara m-a intrebat traducerea la o propozite din text, si n-am stiutsi mi-a pus 2. Pentru nimic, doar toti vorbeau!
M-am saturat de scoala asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O profesoara imbecila care nu ar avea in mod normal ce sa caute intr-o institutie de invatamant.
DAR, incearca sa nu lasi asta sa-ti distorsioneze ideea despre engleza sau scoala in general. E extrem, extrem de important sa inveti engleza, indiferent de cat de nedreapta e profesoara ta.
Las-o in lumea ei. Cu oamenii ca astia nu vei avea niciodata cum sa castigi o discutie, sa ii demonstrezi ceva, pentru ca e imuna la argumente si la ce simt ceilalti. Ea are catalogul, ea poate sa faca ce vrea si voi, ea e sefa, si voi nu prea aveti nicio posibilitate sa demonstrati cuiva ca profesoara a gresit, de altfel, celorlalti nici nu prea le pasa. Gandeste-te ca au salariu de 1700-1800 de de lei dupa 12 ani la catedra.
Incearca sa eviti orice scandal cu ea, oamenii prosti trebuie lasati in pace, tocmai petnru ca nu ai cum sa castigi, doar sa pierzi.

5 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Te inteleg frate! esti la liceu?

| jack115 explică (pentru Doarunaltutilizator):

Ultimul an de gimnaziu
Tu?

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru jack115):

Clasa a10

| Lostlyric a răspuns:

Daca intrebarea e chiar asta...cu siguranta te-ai saturat!