| anonim_4396 a întrebat:

M-am tuns de foarte putin timp si nu imi mai place cum mi-se aranjaza. Am un par destul de dificil, adica daca dupa baie il sterg bine se face cret dar dupa ce il pieptan si este uscat bine o ia in toate directziile si se unfla. Si nu stiu ce sa ii mai fac sa creasca mai repede, pentru ca daca creste o-sa fie un par drept cu putine onduleuri foarte bine definite. M-am tuns nu ca eram nebuna stiam ca asa se va intampla dar trebuia sa fac ceva sa il pot regenera pentru ca era foarte ars si tocat din cauza la placa. Am incercat tot felul de produse gen : balsamuri, spreiuri pentru regenerare si crestere si pentru par vopsit. Dar nu imi plac rezultatele obtzinute, adica am obtinut doar un luciu puternic al parului, dar si-a pierdut volumul de tot. Tot ce incerc sa gasesc este o metoda prin care sa imi creasca parul mai repede si intr-un mod cat se poate de natural. Adica nu stiu cum se spunea despre baie ca daca faci la cap mai rar 2 ori pe saptamana arul creste mai repede. Nu am incercat pentru ca am un par care se indragsa foarte repede si asta din cauza produselor folosite. Si fac baie de o datha la 2 zile sau chiar in fiecare zi mai ales in vacanta astabig grin.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parul creste intre 1-2 cm pe luna. Nu exista posibilitatea de a-l face sa creasca miraculos. Daca ai parul gras nu te sfatuiesc sa folosesti ulei de ricin. Desi e foarte bun ingrasa parul si mai tare. E bine ca l-ai tuns din moment ce era distrus. Alta solutie nu aveai. Poate ca nu e bine tuns. Adica freza nu e adaptata tipului de par. Poate ai vrut o anumita freza fara sa asculti sfatul celei care te-a tuns. O coafeza buna ar trebui sa te ajute cu sfaturi de intretinere si modelare a lui. (Am o cunostinta coafeza. Le spune tuturor cum sa-si intretina tunsoarea. Ce produse sa foloseasca si cum.)

1 răspuns:
| Caisuta a răspuns:

Incearca sa folosesti uleiul de ricin, este foarte bun.Dar inainte de toate incearca sa mergi la un dermatolog poate te ajuta cu un tratament de regenerare pe baza de vitamine. Bafta si ai grija cu parul.E pretios!