| Ank09Oana a întrebat:

Ma ajutati cu cateva citate celebre despre iubire?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Iubirea acoperă o multime de păcate, iubirea nu este egoistă, nu este mîndră, nu se îngîmfă, iubirea speră totul, crede totul.

| Moryami a răspuns:

"Nu înceta niciodată să zâmbeşti, nici chiar atunci când eşti trist, pentru că nu se ştie cine se poate îndrăgosti de zâmbetul tău."

Cel mai rau fel in care simti absenta unei persoane este sa stai langa aceasta dar sa stii ca nu va fi niciodata a ta.

"Iubirea nu e târg: te iubesc pentru că mă iubești. Iubirea este o certitudine: te iubesc pentru că te iubesc!"

"Suferinta apare atunci cand asteptam ca ceilalti sa ne iubeasca in felul dorit de noi"

‎"Nu plange pentru că s-a terminat, zâmbește pentru că s-a petrecut."

„Nu te iubesc pentru ceea ce ești, ci pentru ceea ce devin când sunt cu tine."

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Dragostea este si drept si obligatie.

Engleza:
Love is right and obligation.

Daca spui cuiva: "TE IUBESC" va veni vremea, cand va trebui sa demonstrezi acest lucru.

Engleza:
If you tell someone "I LOVE YOU" will come a time, when you must prove it

Cei care-si ingroapa sentimentele in ei insisi mor mult prea devreme

Sexul slab nu este femeia ci barbatul pentru ca femeia rezista la inaintare iar barbatul cade dupa prima infruntare

Dragostea e un gest prin care trecem inspre libertatea de a iubi si a fi iubiti

Sexul din dragoste e semnul prosperitatii de maine

Sexul e o parte din tine care te poate tine prizonier in inchipuirea altuia atat timp nu-i facilitezi atingere

Sexul e o slabiciune a mintii care poate schimba fapte si oameni

Sexul e o parte din tine care te poate tine prizonier in inchipuirea altuia atat timp nu-i facilitezi atingerea

Sexul e o slabiciune a mintii care poate schimba fapte si oameni

Dragostea fara partener e ca o arma descarcata, intimideaza dar nu produce efect

E o nebunie sa aspiri la dragostea pe care stii ca nu o vei obtine niciodata

Sexul ii apropie pe oameni dar nu le schimba atitudinea

Sexul fara iubire seamana cu un preinfarct in care toate amintirile se contopesc si devin ultime adevaruri

A avea un prieten inseamna a poseda inca o viata

Iubeste putin cel ce poate spune prin cuvinte cat iubeste

Sa iubim nebuneste tot ce straluceste pe acest pamant, fiindca alta viata nu ne este cunoscuta.

Dragostea este sfintenie plus sexualitate.

| TipaS a răspuns:

"Nu înceta niciodată să zâmbeşti, nici chiar atunci când eşti trist, pentru că nu se ştie cine se poate îndrăgosti de zâmbetul tău."

Cel mai rau fel in care simti absenta unei persoane este sa stai langa aceasta dar sa stii ca nu va fi niciodata a ta.

"Iubirea nu e târg: te iubesc pentru că mă iubești. Iubirea este o certitudine: te iubesc pentru că te iubesc!"

Baftă!