Stefan
| Stefan a întrebat:

Ma întreb si va intreb cita lume a ajutat Gigi Becali a construit case, biserici, a ajutat oameni bolnavi, nimeni din bancherii neamului romanesc, politicieni, oameni cu multi bani, nu au facut ce a facut el. El e singurul si este atat de blamat, cum de e posibil asa ceva, judeci un om dupa ceia ce face nu dupa ceia ce spune mi se pare normal. N u sunt un fan Gigi Becali dar de ce?

Răspuns Câştigător
| hândel a răspuns:

Eu n-am contribuit la publicitatea Becali ca n-am avut nevoie de asistenta banilor sai. Daca altii au castigat de pe urma publicitatii pe care si-a facut-o Becali, bravo lor. Dar eu de ce as fi fan unui om pe care nu-l cunoasc, nu-l apreciez, n-am nimic de-nvatat de la el, nu simpatizez cu modul lui de a fi? Nu ma intereseaza de guvern, asa cum nici lor de nevoile mele firesti ca parte din poporul pe care-i obligat sa-l ajute, sa-l respecte. Asa cum a procedat Becali pentru. voturile romanilor procedeaza toti parlamentari numai metoda difera putin. Arata ca face ceva, ca le pasa de tara, de nevoile poporului, si cand se vad unde-si doreau, alte prioritati personale ii fac sa uite de scopul pentru. care au fost alesi.

14 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Da, e adevarat! jos palaria in fata lui! nimic de comentat! nici eu nu sunt fan gigi becali! o face pentru ca, nu a uitat de unde a plecat! si ar trebui sa fie un exemplu pentru. don.columbeanu ...etc.si ei cu siguranta au mai ajutat, dar ca gigi, niciunul! de-as fi avut si eu macar 50%din banii lui, cred ca si eu as ajuta!

| BUBULINA a răspuns:

@criticul si andreicatalin, aparentele inseala

Nea Becali nu ajuta de cat pentru publicitate
am o colega din alt an care are niste probleme de sanatate fff greave (tumori)parinti ei au aplelat la Becali. au ajuns chiar la usa la el
raspunsul lui Becali a fost :Va dau acei... bani daca va duceti la un post de televiziune si spuneti ca v-am ajutat, etc.
Inainte il admiram pe Becali, acum imi e indiferent

| BUBULINA a răspuns:

App poate si alti au ajutat dar nu sau afisat la tv

| Ben. a răspuns:

Nu-i adevarat.au facut si altii, dar nu au cotcodacit atat.

| greg a răspuns:

Fortza Gigi Becali! Becali tot ce face, face la tv.Doneaza,injura,mananca,rade,danseaza are tupeu sa le faca pe toate.BV Gigeeeeeeei happy

| greg a răspuns:

Apropo, eu sunt fan Gigi Becali

| greg a răspuns:

Ba frate omu da cat poate nu cat vreti voi.Si zice la TV, da, ca lumea sa-l ia exemplu si ca el aproape tot ce face face cu tranparenta.Care e problema?

| sese a răspuns:

Este o imagine falsa:de construit a construit dar le-a luat pamantul; a dat bani pentru biserica si acum ii vrea inapoi de la patriarhie; a stricat fotbalul cu modelul"cointeresarii in apararea sanselor in mod corect" mai pe romaneste şpagă; a luat cu japca primele terenuri din Pipera; si-a facut dreptatesingur -cand "a judecat hotii" si... le-a dat drumul.Pe scurt este un mafiot semianalfabet(ha... a ajuns in anul 2 la drept... dar s-a retras, nu de alta dar liceul si facultate a era sa le absolve in aceeasi zi)cu aere de sfant care sufera de "complexul conducatorilor comunisti":se pricepe la toate.

| iulia_5454 a răspuns:

Pt gabriel:crezi ca sinistratii pot fi numiti neprevazatori? eu nu cred. nu cred ca ti-ai dori sa treci prin ce trec oamenii care raman fara agoniseala de-o viata.nu sunt fan becali dar toata stima pentru ce a facut

| hanry a răspuns:

Chiar tu ai dat raspunsul la intrebare de unde sti ca alti nu au facut atatea? Deoarece Becali Chema 10 posturi de televiziune sa-si faca publicitate alti nu au vrut sa se auda de ei si au facut donati
POate altul a facut mai mult ca becalio dar nu vroia sa se alfe...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Actele de caritate cu alai si lauda de sine put grobian...
Exista foarte foarte multi alti oameni, care ajuta in Romania, poate de cateva ori mai mult ca becalii, de care lumea nu stie.
De exemplu stiu cazul unor actori/cantareti, care ajunta tinerii ce au locuit in centrele de plasament, si care la 18 ani ajung in strada. Acei Oameni Mari (Adevarati oameni cu suflet) au cumparat o serie de apartamente, in care cuplurile de tineri din centrele de plasament locuiesc cu o chirie modica, si li se permite construirea unui viitor, fiind de asemenea ghidati in viata.

Voi ce ziceti, e mai bine sa dai unor oameni nepravazatori case moca, sau sa ajuti niste tineri lipsiti de sanse sa ajunga in rand cu lumea?

Becalii a vrut numai publicitate, toate casele si bisericile construite le-a trecut ca si sponsorizare, sponsorizare pentru care a primit deducere de la impozitul datorat Statului. Nimeni nu l-a verificat sa vada ca nu cumva a scos profit din necazul oamenilor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@andreicatalin, ce a facut becali, se numeste publicitate...si pe aceasta reclama a pierdut multe voturi...
A castigat voturile celor care le-au facut case, si le-a pierdut pe a celorlalti...ca na...asa e romanu...
Daca lui ala i-a facut casa, mie de ce nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sunt si altii care ajuta sau au ajutat, dar n-au chemat televiziunea si nici nu le-a facut nimeni statuie, ca lui Becali. El ajuta doar ca sa se laude ca are, sa-si atraga simpatizanti pentru partidul din care face parte, sau sa-l voteze lumea europarlamentar(ceea ce, din pacate, i-a reusit). De exemplu, Dinu Patriciu ajuta multi tineri, cu burse, cred, si ca el mai sunt multi. Dar Becali o face doar pentru publicitate.Si mamaia din fundul nu stiu carui satuc de pe deal, fiindca Becali i-a facut sau i-a promis casa, merge si-l voteaza presedinte sau europarlamentar, iar el, ne face tara de ras, de parca n-am fi in mocirla pana in gat deja... Tara asta s-ar putea foarte bine lipsi de Becali.

| gaby_6466 a răspuns:

Invidia asta e invidia si sunt destui care vor sal scoata pe tusa, asta e nici eu nu sunt fan dar imi place de el are gura mai proasta dar are inima buna si e pacat dar cum e el o sa iasa din toata povestea