| thehope a întrebat:

Ma simt foarte trista...Chiar am o stare in care am picat de o buna bucata de vreme...si nu imi mai pot reveni. L-am pierdut pe cel pe care il iubesc cel mai mult(in sensul ca ne-am despartit...)...acum suntem aproape ca doi straini si nu pot trece peste asta... tin prea mult la el sa il pot uita asa repede...apoi...am pierdut un an de facultate si sunt nevoita sa mai pierd inca unul... din aceeasi cauza...banii...problema e ca parintii nu inteleg ca eu nu puteam supravietui cu 300 ron pe luna... din care trebuia sa platesc si chirie si utilitati si sa mai am si eu pentru mine un banut... iar bani de taxa...nu mai zic...si ma doare foarte mult ca ma acuza pe nedrept ca nu am vrut sa invat, cand eu stiu prea bine care e adevarul... crying...
Ma simt la pamant...si problema e ca nimic, dar absolut nimic nu imi mai da forta sa merg mai departe...si ca sa fie totul si mai bine...stau intr-un orasel mic si nu imi gasesc nimic de lucru...ma simt groaznic...

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu inteleg de ce nu-ti gasesti un job in orasul in care faceai facultate. Uite, eu in primul meu an in Bucuresti faceam curat seara in sedii de firme. Lucram in intervalul 18. 30-22. 30, ajungeam in camin cu ultimul troleu. Si castigam ceva bani. Asa o sa poti suplimenta cei 300 de lei de la parinti. Iar daca inveti foarte bine, poti sa treci la fara taxa si ai mai scapat de o cheltuiala. E o perioada grea si poate nici parintii tai nu au mai multi bani. Incearca sa te descurci cu forte proprii.
Nu cred ca nu gasesti nimic de lucru. E adevarat ca e greu de gasit o slujba bine platita si usoara, dar locuri de munca sunt multe, doar sa vrei sa muncesti.

| thehope explică:

Si cum sa imi gasesc de lucru intr-n oras in care nu mai am cum sa stau...intr-adevar in iasi sunt si mai multe posibilitati, insa nu imi mai permit sa mai platesc chirie acolo...

| BabyRosse a răspuns:

Vai draga din ce imi spui tu acolo ai nevoie de foarte mare ajutor din partea unui consultant