| iustinhoodnikka a întrebat:

Ma transfer si eu la alt liceu acum pentru semestrul 2 si nu stiu daca e bun motivul meu de pe cererea de transfer. E ok pur si simplu sa spun ca profesorii si elevii aveau comportament toxic?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Da si nu. Intentia da, terminologia nu, ca nu vorbesti cu colegu' X, ci cu o institutie.
Spui mai elaborat, academic: "comportament inadecvat in grupul de studiu atat din partea profesorilor, cat si al elevilor".

| iustinhoodnikka explică (pentru LPCTSTR):

Multumesc! Nu stiu mult din vocabularul academic, si nu puteam sa ma exprim.

| iustinhoodnikka explică (pentru LPCTSTR):

Multumesc! Nu stiu mult din vocabularul academic, si nu puteam sa ma exprim bine.