| cretzufinish a întrebat:

Mai e tineretul interesat de contract de munca, avand in vedere ca nu mai garanteaza nimeni daca vom mai apuca pensionarea? Preferati sa faceti cariera "banoasa" doar din contracte de colaborare sau va ganditi si la pensie (adica sa aveti contract de munca, dar cu un salariu minim bifat big grin)? Justificati.

1 răspuns:
| LuS[z] a răspuns:

Sunt adepta contractului.Nu neaparat pentru ca ma gandesc la asigurarea pensiei ci pentru ca un contract iti garanteaza oricum "ceva" ca sa zic asa.Iti ofera anumita drepturi pe langa cele deja avute.Doar ca trebuie acordata o mare atentie clauzelor din intelegere pentru ca uneori se dovedesc paguboase.
Plus ca o colaborare o poti face si daca ai deja un contract asigurat.Acum depinde pentru ca sunt unele persoane care isi dedica intregul timp acestor "contracte" mai speciale
Fiecare cum isi alege.