| Meme10Meme a întrebat:

Mai exista mafia? Si daca da, in ce tari? Hai sa va vad. Eu deja stiu care e cea mai mare mafie, cea din Romania. Nu vedeti ce fac interlopii astia? Doar sa va uitati la ce a facut Dani Mocanu.=]]]]] Si mai trist este ca publicul ii sustine...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Italia si majoritatea tarilor din fostul bloc sovietic, asta in Europa. In America de Sud sunt extrem de multe mafii. Prin USA sunt si acolo mafii. Prin Africa habar nu am. In Asia banuiesc ca tind sa fie unele tari sudice si sud-estice.

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Astia din Romania nu sunt mafioti, astia sunt doar mascarici. Nu vor ajunge niciodata la nivelul mafiei italiene, mexicane, ruse, japoneze, chineze, etc. Sa fii mafiot inseamna sa nu faci puscarie desi faci multe fapte, desi e abominal e si asta un simbol al puterii, inteligentei si a unei organizatii puternice.

| Meme10Meme explică (pentru Drimmero):

Da,mai ajung interlopi la puscarie dar nu toti. Multi interlopi sunt in alianta cu politia. Ei sunt mai neorganizati si needucati decat celelalte mafii dar sunt ''smecheri'' si asta ii ajuta. Eu am zis chestia cu interlopii mai mult in gluma, eu cred ca mafia rusa e cea mai puternica. Desi mafia a slabit mult...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asta intelegi tu prin mafie? :/

Atunci ar trebui sa arunci un ochi peste istoria brutala a triadelor din China. Dar nu pe surse romanesti happy

| Meme10Meme explică (pentru DoarBogdan):

Practic este o mafie mai neorganizata si mai needucata. Nu este o mafie ca in Nasul dar e foarte asemanatoare...

| Freya1 a răspuns:

La noi, la noi sunt gainarii. Italia, china, america etc unde chiar e o mafie ca la carte.

| oglindasultanului a răspuns:

Italienii au fost dintotdeauna nr 1 si n-o sa le ia nimeni locul. Rusii doar incearca.

| stefiiii3 a răspuns:

Mafia cea mai mare este in Japonia, numita Yakuza. Este extinsa global mai ceva ca mafia siciliei sau cea italiana.
Dani Mocanu? Mic copil