Zbenguici
| Zbenguici a întrebat:

Maine am examen. Avand in vedere ca nu am fost la nici un curs si la nici un seminar, ca nici nu am de gand sa pun mana sa invat, ca examenul nu este scris, ce nota credeti ca voi lua?
Mentionez ca intentionez sa ii spun profesorului ca sunt depresiva si ca nu intentionez sa lucrez in domeniul din care a predat dumnealui.

Răspuns Câştigător
| buburuzAndreea a răspuns:

laughing Ar putea sa te considere geniala si curajoasa sau obraznica si lenesa. El are de pierdut in situatia a doua!hee hee Multa bafta!

14 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Am fost si eu la cateva examene asa si am avut surpriza sa le iau. De ce? Am fost fara stres, stiam ca n-am ce pierde fiindca totul s-a dus pe indiferenta si indolenta mea.
Eu te sfatuiesc totusi sa nu-i spui lucrurile alea fiindca s-ar putea sa-l iriti. Ar insemna ca nu te pasioneaza domeniul in care preda dumnealui, iar asta il poate enerva, fiindca o sa considere ca privesti obiectul lui ( si pe el insusi) ceva lipsit de importanta. Si faptul ca esti depresiva nu stiu cat de mult ar conta. Un profesor cu prestigiu si experienta si-ar da seama imediat ca astea reprezinta mici giumbuslucruri de-ale studentului pentru. intimidare si impresionare.
Eu-ti urez succes. Stiu c-o sa-l iei, mai ales daca e oral. Cunosti fenomenul de distributie a cuvintelortongue

mariana
| mariana a răspuns:

Felicitari pentru rezultat, dar chiar daca ai sustinut ca nu stii nimic la materia respectiva, inseamna ca nu aceasta era si realitatea ci, doar sentimentul pe care l-ai avut inainte de examen. Daca sustii ca i-ai citit toate cartile pe care le-a scris profesorul inseamna ca aveai habar de materia de care se ocupa si inclusiv de tematica pusa in dezbatere la examen. Esti o fata dascurcareata insa cred ca, pe viitor, este bine sa studiezi materia, pentru ca nu doar pentru nota inveti ci, pentru a avea habar despre ce te pregatesti pentru viata. Vacanta placuta si mult succes pentru viitor.

| lia a răspuns:

Sfatul meu este sa nu recunosti ca nu ai invatat nimic.winking
Nota pe care o vei lua, nu cred ca reflecta neaparat ceea ce ai invatat din acel domeniu, cat reflecta abilitatile tale de a iesi din situatiile dificile tongue

| lia a răspuns:

Zbenguici, in acest caz, singura optiune pe care o mai ai este restanta. tongue

| lia a răspuns:

Pai sa imi spui si mie cat de scurta era fusta? rolling on the floor
Glumeesc tongue
Felicitarile mele pentru rezultat!

Zbenguici
| Zbenguici explică:

Sunt amuzata de exemplele pozitive pe care mi le dati. Cred ca trebuia sa mentionez ca nu stiu nici macar numele materiei. Apoi, exemplele in care nu sunt promovati studentii in situatia mea sunt mult mai multe.
Insa la plus e ca i-am citit majoritatea cartilor publicate happy

Zbenguici
| Zbenguici explică:

@lia voi recunoaste ca nu stiu nimic.batting eyelashes

Zbenguici
| Zbenguici explică:

Nota finala a examenului este 9. Mi-am spus poezia, a inceput sa rada si mi-a spus sa ies afara. In drum spre usa am suspinat "off, trebuia sa am si eu o restanta". M-a chemat inapoi si am avut o dezbatere pe marginea altor obiecte predate si pe marginea cartilor sale. Apoi mi-a urat toate cele bune si mi-a spus ca regreta ca e "numai" 9.

Zbenguici
| Zbenguici explică:

@mariana CHIAR nu am de gand sa profesez in domeniul respectiv, chiar nu are legatura cu ceea ce vreau eu sa fac si chiar m-ar fi deprimat sa am restanta. Deci, nu am mintit cu nimic. Cartile dumnealui sunt despre management imbinat cu sociologia si istoria, precum si strategiile organizationale. Mai pune accent uneori si pe principiile zen aplicabile managementului strategic. Are o gandire extraordinar de deschisa spre inovatie. Profesorul respectiv chiar mi-a deschis mintea in anumite directii.

@Lia eu nu pot fuste din principiu si stiam ca glumesti.winking

| hashe86 a răspuns:

Eu ieri am trecut printr o situatie similara. nu pregatisem nimic si am mers, asa la noroc, nu aveam nimic de pierdut. singura diferenta e ca la mine a fost grila, una destul de crunta. si ce sa vezi?! am stiut si m-a luat 9.
asa ca incearca ti sansa!

| Brigitta a răspuns:

Exact asa picat din cer s-a dus si iubitul meu la un examen f greu. Nici nu stia cum arata profesorul. A intrat primul pentru ca nu avea nimica de pierdut.
Nu i-a fost frica pentru ca oricum nu stia nimica, a vorbit intr-una dar calm, a zis parerea luilaughing Si a luat 8. Cea mai mare nota din grupa lui.
Deci orice se poate intampla. Mult succes!

| domidoc a răspuns:

Sunt sigur ca vei lua minim 5.Mai ales daca esti la privat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sigur restanță.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Zbenguici, asteptam nota de la examenul tau...si iti tinem pumnii.happy