| cinevainpanamea a întrebat:

Mda.

Buna!

Am si eu nevoie de niste sfaturi...
acum cateva luni am cunoscut printr`un prieten comun care sta in salajan un baiat de care a inceput sa`mi placa.
trecuse ceva timp in care nu ne-am vazut si am cam inceput sa-l uit. Dar intr-o zi iar am iesit cu ei afara si iar a inceput sa`mi placa de baiatul respectiv si din cauza aceasta m`am despartit si de prietenul meu.
si acum vreo saptamana si ceva am facut rost de id`ul lui si l`am bagat in lista.
si de atunci nu am vb decat de 2 ori si nu prea mult, bine inteles bagat in seama de mine...
el niciodata nu ma baga in seama, parca nici n`ar avea id`ul meu.
ma simt atat de rau ca ma ignora...

sfaturi ceva?
sa-l bag eu in seama acum?

2 răspunsuri:
| Maria_1984 a răspuns:

Lasa id'ul de mess! Ori e vreun maniac obsedat de jocuri pe calculator si nu prea baga in seama pe nimeni cand e online, poate doar pe partenerii de joc sau prietenii cu care iese la un fotbal!
Cand iesi afara, incercati sa vorbiti mai multe!
Pprobabil ca daca te va simpatiza si va vrea sa'i fii iubita va vorbi cu tine si pe mess!
Deocamdata, parerea mea e ca trebuie sa va mai cunoasteti, dar nu in online ci afara, sa mai treaca niste timp! Practic nu stiti mai nimic unul despre celalalt!
Alt sfat ar fi sa te gandesti daca e cu adevarat potrivit pentru tine!
Daca spui ca il uiti cand nu-l mai vezi, inseamna ca e doar o atractie la mijloc!
Succes:*

| cinevainpanamea explică:

Faza e ca nu prea iesim afara! tocmai asta e problema.
am mentionat ca el sta in salajan, eu stau in dr taberei...
j el nu prea iese cu cei cu care ies eu.