anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Merele ingrasa?

16 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Din contra, merele slabesc. Ele fac parte din alimentele cu calorii negative!
http://www.slabire-sanatate.ro/articole/alimente_antigrasime.php

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate daca mananci zilnic foarte multe, dar altfel e chiar indicat sa mananci cateva, contin fibre, vitamine etc si sunt bune pentru sanatate si igiena bucala. O zi buna!

| mariaw a răspuns:

Nu

| katala a răspuns:

Nu. CONDITIA este sa nu le mananci ca desert - atunci ingrasa; adica mananca mere cand vrei tu si cate vrei tu, dar in nici un caz la mai putin de o jumatate de ora dupa masa.

| sallysirop a răspuns:

Cu siguranta nu...

| adryanb27 a răspuns:

Nici vorba, mai bine sa mananci 10 mere [sa zicem la o masa] decat o scovarda laughing dar ingrasatul nu tine neaparat d alimentatie, sunt alti factori, mult mai importanti!

| alynutza a răspuns:

Nu merele nu ingrasawinkingdin contra merele slabescwinkingsi stii vb aia un mar pe zi te scapa de doctorbig grindeci pofta bunabig grin

| mirella_4348 a răspuns:

Nu

| zepssy a răspuns:

@ anynutza: "Un mar pe zi te scapa de doctor" pentru ca merele contin fibra (foarte importanta pentru nutritia zilnica si pentru prevenirea eventualelor infectii intestinale) nu pentru ca te ajuta sa slabesti.
Este recomandat un mar pe zi deoarece merele (ca toate fructele de altfel) contin zahar. Consumate in cantitat industriale, da...ingrasa!

| JustAlex a răspuns:

Merele nu ingrasa ba chiar slabesc da sti ca sunt unele persoane cu probleme de sanatate care se ingrasa si din apa

| autoboy a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai ales eu mananc de fiecare data cand ajung de la servici si sunt la fel de slab ca inainte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da... de undee!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tot ce poate ingrasa la ele este fructoza(zaharul din ele) dar este intr-o cantitate cam mica. La cat mananci tu nu exista pericolul.

| Mirii (:. a răspuns:

Merele nu ingrasa! Eu mananc mere de multi ani incoace si nu m-am ingrasat. Un mar in fiecare zi te ajuta sa nu te ingrasi indiferent cat mananci.Eu asa patesc happy.

| BlogDeProst a răspuns:

Da