| IgnatVictor a întrebat:

Mereu m-am întrebat...
Ce părere aveți despre pedofili? Și, anume, despre pedofilii care niciodată, subliniez niciodată, nu au molestat/întreținut relații intime cu copii. Ce părere aveți despre astfel de persoane, care singurul loc în care fac sex cu copii este doar în mintea lor? Ce părere aveți despre oamenii care își satisfac plăcerea asta doar cu gândul, fiind perfect conștienți că pot intra la închisoare și că pot ruina o viață? Și, o ultimă întrebare, ce părere aveți despre persoanele care lucrează cu copiii și suferă de problema asta? Ex: profesori, antrenori etc.
Sunt foarte curios să văd ce gândesc alte persoane.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu am cercetat acest subiect, este un alt gen sexual care nu se poate schimba, nu exista tratament, nu este o devitatie bolnavă, pur simplu se simt atrasi sexual de copii, parerea mea ar trebui castrati astfel dorinta sexuala nu ar mai exista

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Părerea Dommnitorului Vasile Lupu. Tăierea scârbavnicului mădular.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Întâi execuție, apoi judecat.

| mentholinks a răspuns:

Depinde cat de copile ca in ziua de azi la 12-13 ani unele is deja satule de pl.

| Emma30555 a răspuns:

E o deviație psihica, ar trebui sa meargă la medic sa și tina sub control aceste porniri și sa nu lucreze niciodată în domeniu unde sunt minori. Posibil ei la rândul lor sa fi fost niște victime în copilărie, tocmai din acest motiv ar fi necesar sa meargă la psihiatru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt oameni care clar au o deviaţie sexuală bolnavă. Mai pe scurt: sunt bolnavi mintal.