| GumitsaOrbit a întrebat:

Mereu m-am intrebat de ce este asa importanta democratia thinking Voi ce credeti?

1 răspuns:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Depinde din ce perspectivă priveşti lucrurile/În principiu, oamenii vor să se simtă liberi şi să se poată bucura de libertate/Vor să simtă că lumea le aparţine/Şi uită lucrurile cu adevărat importante/Adevărata valoare a libertăţii este pierdută în necunoscut/Lumea nu mai apreciază lucrurile cu adevărat importante/Dar fiecare persoană deţine fiecare părere, în funcţie de capacitatea de gândire, de analizare şi de percepere a lucrurilor