| TheQueen a întrebat:

Merg peste 1 saptamana intr-o tabara de 1 saptamana. Ce ar trebui sa contina bagajul meu? cate din fiecare.
Ce ar trebui sa fac in autocar, timp de 7-8 ore?straight face
FUNDAAlove struck
MS ANTICIPAT!

1 răspuns:
| dany3la a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ai o valiza mai mica sau un rucsac.
1.Trusa de igiena personala:o periuta de dinti,pasta de dinti,sapun, sampon, 2-3 prosoape, hartie igienica
2.1 trening gros+1 trening subtire(in caz ca va duce pe munte)
3. vreo 3-4 tricouri(maieuri), vreo 2-3 bluze,
4. vreo 2-3 perechi de pantaloni(pe langa trening)(si scurti si lungi)
5.o pereche de adidasi(cu care vei merge pe munte), o pereche de slapi (cu care vei sta in camera) si o pereche de sandale(cu care poti sa te joci pe afara)
6.Cred ca nu mai este nevoie sa-ti spun ca trebuie neaparat sa-ti duci vreo 5-6 chiloti si 4-5 sosete.(daca cumva nu-ti ajung o sa fi nevoita sa le speli)
7.Telefon(sa o poti suna pe mami sau pe tati)
Iar in autocar poti sa faci multe lucruri:
a)sa mananci,
b)sa asculti muzica
c)sa citesti ceva
d)sa te joci carti cu prietenii
PS.in caz de ceva poti sa-ti i-ei cu tine si niste medicamente in caz ca te va durea capul sa altceva.
Aaaa si sa nu uiti sa-ti i-ei si bani ca sigur va vor duce si la magazin sa va cumparati cate ceva.