| StrongHeart a întrebat:

Merita citita Mein Kampf?

5 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Daca vrei sa stii ce era in mintea lui da.

| RoCkKiD a răspuns:

Cartea nu prea are atata treaba cu nazismul pe cat crede lumea, e o biografie interesanta daca citesti printre randuri sa vezi ce elemente din viata lui l-a dus pana acolo.

| StrongHeart explică (pentru RoCkKiD):

Am citit primile cateva pagini si m-a bufnit rasul, omul ala chiar si cand era un copil inofensiv(mai mult sau mai putin) visa tancuri si unirea Austriei cu Germania ca sa fie un Reich Strong din nou laughing

| RoCkKiD a răspuns (pentru StrongHeart):

Stii bancul ala.

Cea mai mare realizare a austriecilor e ca au convins toata planeta ca hitler era neamt si mozart austriac.

| Curious2 a răspuns:

A fost o personalitate a lumii. Da, merita, zic eu.

Întrebări recente