| Florinalul a întrebat:

Merita sa te muti in alta tara daca esti medic?
Ma gandesc ca in alta tara nu o sa imi mai vad prietenii/rudele decat de cateva ori pe an.
Dar in acelasi timp ma gandesc ca acolo eu, familia mea si urmasii mei vom avea o viata mult mai buna.
Voi ce credeti? Cum e mai bine?

4 răspunsuri:
| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Și în România se trăiește destul de bine. E nevoie de medici și aici, în țară.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Conditiile de munca si renumeratia sunt infinit superioare in afara

| Mynameis93 a răspuns:

Da

| Andreeush a răspuns:

Atâta timp cât îți practici meseria cu devotament și corectitudine ce contează că lucrezi aici sau în altă țară?
Oricum la cum sunt legile la noi nu e de mirare că te gândești să pleci în străinătate.