| blackcat99 a întrebat:

Buna dimineata TPU. Am probleme cu calculatorul, mai exact cu un virus. Am Windows Xp Profesional, a mers totul bine si frumos, dar de al un timp mi-a aparut un virus, Worm Conficker. Mereu imi da cate o alerta Avira, il scanez, il bag in carantina si il sterg. Faza e ca apare in fiecare zi, nu pot sa il scot orice as incerca. Totusi nu vreau sa schimb Windowsul deoarece am lucruri importante pe calculator. Stiti cumva vreun program, sau ceva cu care il pot scoate? Si va rog explicati-mi pas cu pas, sunt incepatoare cu calculatorul, si am nevoie de un pic de ajutor. Multumesc frumos, ofer fundita.

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Daca pc-ul tau ruleaza destul de bine, poti incerca antivirusul Kaspersky, o sa te-ajute sa stergi orice virusi.