| MaliceThemen a întrebat:

Mi-a intarziat menstruatia... luna octombrie nu mi-a venit deloc, trebuia sa vina a 3 oara. Am citit pe niste siteuri ca la inceput nu vine regulat. Nu sunt ingrijorata dar e bine ce am inteles eu?

Răspuns Câştigător
| Irina_6314 a răspuns:

Da. E bine ce ai inteles.

Daca esti la inceput asa se intampla, dar de la 18 ani o sa-ti vina regulat, te asigurwinking.

te pup. Ai grija de tine si nu te ingrijora ca nu ai de ce:*:*

3 răspunsuri:
| aliyna a răspuns:

Ai inteles bine, dureaza cam 2 ani pana se regleaza menstruatia.

| Ramonish a răspuns:

Menstruatia nu vine regulat pana la varsta de 18 ani.

| lindemona a răspuns:

Buna,

Ai inteles foarte bine. In primele luni este ceva normal, dar nu este definit termenul pana cand. Depinde de corpul fiecaruia. Insa mai incolo, nu cred ca si in cazul tau, pot exista si alte motive, cum ar fi stresul prin care treci in ultima vreme, dieta prea saraca, greutatea prea mica sau foarte foarte "prea mare", mersul la sala in exces, o afectiune serioasa, o tulburare hormonala sau anumite pastile pe care le inghiti. Chiar si raceala poate afecta menstruatie: ori intarzie, ori se prelungeste.

Sper ca ti-am fost de ajutor. O seara placuta