| gritt a întrebat:

Mi-a zis cineva ca la mine in oras e ciudat ca oamenii mananca pe strada, ca i se pare de prost gust ca sunt atatea covrigarii.
Cand iesi flamand de la munca mai conteaza ca mananci in statie?
Pareri?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa-ti spun ca am intalnit un asemena om, care refuza sa manance afara, la restaurat sau la orice petrecere mergea, chiar si la ea acasa, cand ne invita, ea nu manca niciodata cu nimeni.
Femeia asta in schimb fuma ca nebuna, aproape ca le suda una de alta si toti o interbam de ce nu mananca cum facem toti, si ne raspudnea la fel, ca-i de prost gust si dezgustator sa mananci in public.
Unii cu mai mult tupeu au interebat-o daca nu i se pare dezgustator cand isi tuguie buzele si trage din tigara, ca noua, marea majoritate care eram nefumatori, ne producea dezgust si repulsie mirosul de gura care fumeaza.
Evident ca am pierdut-o de prietena cu totiid e prietena si ulterior peste ani, am aflat ca a divortat, ca nici barbate-su nu o mai suporta, iesind la iveala si ca in realitatea avea o problema mintala, si era greu de tolerat si convietuit cu ea.

| sierra1 a răspuns:

"a zis cineva ca... oamenii mananca pe strada, ca i se pare de prost gust "

o fi veun filozof ieftin, înțepat și desigur, "neințels" de societate

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Acestea sunt doar pareri... conceptii si nimic mai mult, nu inseamna ca trebuie sa fie sau sa nu fie luate in considerare.

Omul mananca cand ii este foame.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cât timp nu faci mizerie în jurul tău sau nu împuți vreun spațiu, treaba ta unde mănânci. Deși e ciudat să mănânci în prăfălău.

| isemilia a răspuns:

E alegerea fiecaruia, cat timp nu incomodezi pe altii. Cu alte cuvinte, poti manca, daca respecti ce e impus in zona ta (adica sa nu te duci cu oala de bors in mall si eventual sa iei si niste mici (cu mana, bineînțeles) si sa te stergi de toate hainele de acolo sau sa nu mananci daca nu ai voie in transportul in comun etc). Personal nu am o problema cu oamenii care mananca pe strada (in general).