| chiftelutacrocanta a întrebat:

Mi-am facut un cont google account si n-am confirmat adresa pe e-mail deoarece cand mi-am facut cont am pus e-mail inexistent, in acest moment mi-e frica sa nu-mi resteze cineva e-mailul sau parola si sa faca ilegalitati pe contul meu, iar eu sa pic vinovat, credeti ca cineva poate sa-mi reseteze cumva e-mailul? Dar hai sa pun altfel intrebarea: Daca cineva iti afla parola si e-mailul de la google account si youtube, si face bani de pe contul tau sau posteaza videclipuri cu minori facand sex pe youtube, cine pica vinovat, eu sau acela care mi-a furat contul? Este atat de inteligenta politia IT sau internetul incat sa-si dea seama cine e vinovatul dupa adresa ip etc...sau IT nu este atat de inteligent inca in vremurile noastre? Ma scuzati dar am picat intr-o depresie dementa si imi place sa-mi hranesc gandurile negative, si mi-ar placea sa-mi spuneti un sfat pentru ca m-ar ajuta foarte mult.

6 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Nu isi bate nimeni capul cu contul tau. Calmeaza-te. Spamezi cu aceleasi intrebari despre contul asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ToKen):

Ce inseamna Spam, crezi ca am facut spam?

| ToKen a răspuns (pentru anonim_4396):

Exagerez cu spamul.
Dar te repeti mult pe tema inchisorii si contului google.
Pricep ca te streseaza oarecum asta, dar, e irationala teama.
Nu cred, ca dintre toti oamenii, fix tie o sa ti se intample asa ceva. E adevarat, se intampla multe magarii online, dar paranoia asta e ca un bolovan in bocanci.laughing
Nu cred ca exista sanse ca cineva sa-ti reseteze contul si sa-ti faca asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În momentul în care îți faci Google Account, îți creezi propria ta adresă de e-mail pe Gmail. Intră pe Gmail cu acea adresă pe care o crezi ''inexistentă '' și confirmi orice mail vrei.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zici că ai făcut un cont cu o adresă de e-mail inexistentă YAHOO, ai putea încerca să îți faci cont de yahoo cu acea adresă de e-mail ''inexistentă '' să vezi dacă primești mail-urile pe ea.
Sau dacă nu, fă-ți alt cont de Google de data asta utilizând Gmail, este mult mai sigur.
http://i.imgur.com/IXUTGZq.jpg
Unde am încercuit este ''presupunând '', adresa ta Gmail, cu ea și cu parola intri în toate :Youtube, Google Drive, Gmail, Google etc.
Parola să conțină și cifre/număr și să zicem 2 majuscule de exemplu ziuamortilor34ND
Pune-ți și numărul de telefon real, asta în caz că de exemplu îți uiți parola și îți accesezi contul cu numărul de telefon.
Întotdeauna când îți faci un cont, pune date reale, asta pentru siguranța contului tău.
Dar eu nu cred că îți poate afla nimeni parola, deci nu ar putea intra în cont.