| Iuliaphoenix a întrebat:

Mi-am facut un cont pe twitter si nu stiu cum sa scriu la cineva.Nu e ca la facebook asa ca imi e cam greu... Puteti va rog sa-mi spneti TPU? plss

Răspuns Câştigător
| Savy a răspuns:

Twitter e o platforma de microblogging, iti permite afisarea unor mersaje scurte de maxim 160 caractere (ca la sms-uri) pe care le vad toti cei care te urmeaza. Poti trimite un mesaj direct (Messages - New Message) doar unei persoane din lista de "Followers".

4 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

@Vamp lala_land_xd? heyyyy i think i know youuuwinking

| thegreatgatsby a răspuns:

Pai este ca la Facebook rolling on the floor De exemplu : " Hey @justinbieber, whatsup "

| Twist a răspuns:

Deacord cu ce a zis Savy insa mai am o mica adaugare! Daca vrei sa ii scrii cuiva fara sa ii trimiti mesaj privat.adica vrei sa vada toti atunci pui @ si apoi scrii numele contului de twitter a persoanei respective!
exemplu: @LaLa_Land_xD (*al meubig grin*)

| Iuliaphoenix explică:

Mss :*... Dau funda