| ViseColorate_4467 a întrebat:

Mi-au iesit niste cosuri marunte in zona tamplelor si pe o parte din frunte (mai exact acolo la inceputul ei, unde se termina parullaughingrolling on the floor). ce sa fac sa scap de ele?

1 răspuns:
| Rizer a răspuns:

Uite iti zic eu un truc dar trebuie facut de mai multe ori ca sa scapi de acnee!
Faci o infuzie din musetel(ceai dar pui mai multa floare de musetel si-l fierbi mai mult), dupa ce a fiert bagi fata in aburii aia isi tii capul aplecat cat poti tu de tare si cat suporti tu in aburii aia, ti se dschid porii foarte bine, apoi dupa ce ai tinut fata cam 4-5 minute acolo poti sa tii si mai mult daca poti, iei faina de porumb si te dai imediat pe fata asa cum e ea nu te stergi cu nimica(efectiv dupa ce ai scos capul din aburi dai cu faiana de porumb, si incepi sa dai cu mana pe fata ca si cum te-ai spala cu faiana)apoi lasi un minut cam asa si te speli cu apa limpede si curata (sa nu fie prea rece, temp obisnuita).
Daca faci exercitiul asta de mai multe ori cu siguranata seva cunoaste iti spun din propia experienta si daca vrei dupa ce ai terminat cu totul te stergi cu un prosop curat pe fata si poti sa iei niste vata si sa inmoi in ceiul de mustele si sa dai pe fata!
Este bun si asa!
Ceiaul de musetel este foarte bun pentru asa ceva!
Sau inca ceva cand te speli pe fata cu sapun(eu ma spal cu dove), iei si faina de porumb si dai pe fata asa si amesteci bine si cu sapunul si cu faina iit face o fata fina!
Pt nelamuriri vb in privat, imi trimi tu un mesaj daca nu intelegi clar ce am scris aici!