| MaximVibes a întrebat:

Mi-a fost blocat contul de Instagram pentru incalcarea regulilor comunitatii si spune ca e temporar si la alti prieteni arata cont inexistent si ceva de genul, cat timp e blocat contul ca sa-mi fac alt cont sau sa reintru in cont? Va rog ajutati-ma

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tu de ce ai încălcat regulile siteului? Nu trebuia... Ai greșit!
Dacă e blocat, se înțelege că nimeni nu il mai poate vedea pe durata suspendării.
Nu ti-au spus pentru cat timp? Pot fi 30 de zile, ori 60 de zile. Iar, dacă vei incălca din nou regulamentul, va fi dezactivat definitiv.
Alt cont, poti să îți faci oricand, dar cu o alta adresa de email.

| MaximVibes explică (pentru floresdemayo):

Da mie nici alt cont de Instagram nu imi da voie sa fac

| floresdemayo a răspuns (pentru MaximVibes):

Încearca sa creezi alt cont de pe telefonul altui membru al familiei ori de pe telefonul unui prieten/ coleg. Așa, in mod sigur, poți, dar exista riscul sa fii deconectat automat când te loghezi de pe telefonul tau... oricum, nu ai nimic de pierdut, incearca si asa.
Cred că cei de la Facebook dețin si Instagram, iar odată preluat de ei, aplică aceleași reguli stricte, care sunt destul de dure, incat, in functie de gravitatea faptelor, iti pot lua dreptul de a-ti mai putea crea vreodată un cont pe platforma lor. Deci, ai grijă, pe viitor, nu te avânta cu incalcarea regulamentului, că poate fi in defavoarea ta.

| AdrienWH a răspuns:

Salut! Contul tau a fost suspendat (de asta nu este accesibil). Suspendarea o sa treaca de la sine intr-o saptamana, dar timpul poate varia in functie de cat de grava a fost situatia. Pana atunci, poti creea alt cont pe care il poti folosi.

Succes!

| MaximVibes explică (pentru AdrienWH):

Mie nici alt cont de Instagram nu imi da voie sa fac

| Stefananays000 a răspuns:

Bună ai recuperat contul?