| mariuschakra12 a întrebat:

Mie fetele îmi zic că sunt gras,timid și plictisitor, de ce femeile fac mișto de băieții cuminți?

Răspuns Câştigător
| Jus7t a răspuns:

"Ca s o gaura de covrig, înainte erau doar bărbați și cazinouri pana au venit ele femeile." Sigmund Freud

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca-ti spun la misto, mai repede cred ca-ti spun adevarul in fata si tu crezi ca ele glumesc.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa ma insel?
Cand tu in realitate esti: inalt, subtire, atletic, sarmant, glumet si volubil>

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru mariuschakra12):

Cum ar putea sa te ia peste picior, daca tu in realitate chiar esti: gras, tacut, timid si plictisitor?

Ori ma insel si tu esti fat frumos, inalt, suplu, ateletic, vorbaret, sarmanat si glumet?

Hai lamureste-ne, cum esti tu in realitate!

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru mariuschakra12):

Bravo!
Atunci fii raelsit si accepta adeavrul spun de colegele ta ca ADEVAR, nu ca mistouri, fiindca asta este realitatea.

In ce priveste "amuzantul", este comentabil, fiindca tot ce gasesti tu comic si amuzant, este posibil ca ceilalti sa nu-l gaseasca deloc asa ci taman pe dos.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă sunt cuminți. Ele preferă băieții răi, care luptă, căci viața este o luptă. Ele preferă bărbații luptători, despre care ele știu că le vor apăra, că vor lupta pentru ele. De aceea fac mișto de tine, ca să te determine să te schimbi, să devii curajos, sî nu rămâi timid. Să te determine să lupți cu grăsimea ta, să pui mușchi pe tine. Să te determine să spui glume, să nu fii plictisitor. Astfel îți fac un bine când fac mișto de tine.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De ce ti se pare un avantaj ca esti "cuminte"?
Majoritatea fetelor vor un barbat cu care sa se simta in siguranta, care stie sa vorbeasca cu niste golani pe o strada intunecata, poate muta sifonierul, se descurca printre nesimtiti si mai e si barbat de gasca.
Ma refer la tipele la care te uiti tu, ca de obicei timizii plictisitori viseaza la cele mai frumoase si fasnete fete, nu le observa pe alea plinute, timide si plictisitoare, care s-ar putea sa fie indragostite de ei.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai si baietii pot sa iti zica asta.

Si sunt sigur ca in viata ta, ai dat si de persoane, mai ales fete/femei care sigur nu au facut misto de tine.

| Mosotti a răspuns:

Ptr ca nu le atragi fizic, de aia, daca erai frumos, daca erai timid nu era o problema, nu erai plictisitor, orice ziceai, erai simpatizat, puteai sa nu fi nici cuminte ca iar nu era o problema, f multi necuminti, prosti, cu comportament nasol, au n gagici misto!

| Cheo0S a răspuns (pentru Mosotti):

Eh da pot sa confirm asta.
Dar de ce unele grase, proaste, necuminti m-au numit plictisitor, sau se citea pe fata Lor ca nu sunt interesate Desi erau Mai urate decat cele care ma simpatizau?
Tine si de caracterul persoanei.

| Mosotti a răspuns (pentru Cheo0S):

In cazul tau era vb de caracter, la el cred ca e la general, nu ca la tine ca unele mai misto il simpatizeaza, ca altfel nu ne mai zicea, ca nu ar fi contat daca doar unele grase, proaste si necuminti, l-ar fi facut plictisitor, gras si timid.
El pateste asta mai mereu am eu impresia, e generalizata treaba.

| Cheo0S a răspuns (pentru Mosotti):

Nu stiu ce sa zic, treaba e ca o persoana daca are ceva cu tine iti gaseste buba in orice. Poti sa fi perfect.
Doar nu vin la tine sa te jigneasca si sa faca misto numai pentru ca esti urat.

Nu ma consider Mai special, o femeie daca are bun simt si cei 7 Ani de acasa o sa se poarte frumos cu toata lumea, indiferent cum e o fi El Mai timid pampalici sau Mai curajos/urat frumos indiferent.
Atat timp cat nu e taran binenteles.

| Mosotti a răspuns (pentru Cheo0S):

Ba da, multi urati sunt luati in bascalie si doar pentru ca-s urati.
Normal ca o femeie care e om se poarta frumos cu orice om indiferent cum e, dar in general daca esti gras sau urat sau mai altfel in sens negativ, de multe ori atragi misto-uri.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Unde le găsești pe fetele astea așa sincere? laughing

| Cheo0S a răspuns:

Ei nu e misto. Incearca si ele sa ajute.