| anonim_4396 a întrebat:

Mie nu mi se pare normal ca anumite persoane sa fie catalogate drept inferioare pentru simplu fapt ca provin din mediul rural, voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| 220V a răspuns:

Deedee, aceia care catalogheaza dupa aparente si prin simplu fapt ca esti de la tara, sunt oameni de nimic, parerea mea. Ce daca esti de la tara si eu sunt sa stii? tongue

6 răspunsuri:
| KaterinkaBoy a răspuns:

Sunt de acord cu tine. Daca cineva te catalogheaza drept inferior doar fiindca esti din mediul rural atunci acel cineva nu merita nimic pentru ca exact cum a spus si 220V acela este un om de nimic.O seara buna.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e ceva normal, nu e bine sa cataloghezi o persoana doar dupa mediul din care provine...cred oricum ca sunt mult mai simtiti cei care provin din mediul rural...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt de acord!

| MrAlex a răspuns:

Mai destepti sunt cei de la tara decat cei din oraswinking si fac chestia asta cei care nu gandesc si au prea multi bani

| val31989 a răspuns:

Buna!
Oamenii de la tara sunt si ei oameni si nu trebuie judecati dupa aparente, pentru ca deseori ele inseala.
Si nu conteaza esti de la sat/oras, ne-am nascut egali si avem exact aceleasi drepturi.
Aia care ii considera pe astia de la tara inferiori pur si simplu sunt oameni care se considera mai "inalti" si cu mai multe drepturi...
Parerea mea e ca toti suntem egali si nu trebuie sa judecam.
P.S Si eu sunt de la sat ...si stiu cum se poarta orasenii cu noi...dar cine le atrage atentia laughing
Tu de unde esti oras sau sat?

| MerVeilleuX a răspuns:

Nu prea e normal. Dar să-ţi zic de ce se întâmplă asta: la mine în clasă sunt mulţi de la ţară sau din mediul rural cum vrei tu să-i zici şi o mare parte din ei sunt nişte persoane dezgustătoare, adică acum vorbesc cu tine şi după vorbesc despre tine, te bârfesc şi se mai dau mari, mai ales fetele. Unele cred că sunt cine ştie ce top model, dar ele nu văd că îşi iau tricou peste rochie. Tutuşi sunt unii care chiar merită respect! Dar din cauza altora care îi fac de râs sunt şi ei băgaţi în aceaşi oală.
Asta e cam ca problema cu românii, adică nu toţi furăm, dar am ajuns să ne fie ruşine că ALŢII sunt români!