| GoldBird888 a întrebat:

Minciuna, din punctul vostru de vedere, e un lucru rau? Spuneti si de ce. Funda! big grin

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Minciuna e un lucru necesar si incepe din noi.
"Sa ne mintim pe noi insine ne este mai adanc inradacinat decat sa-i mintim pe ceilalti"-F.M.Dostoievski.

5 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Depinde în ce context.
E un lucrur rău dar uneori eşti obligat să minţi, ca atunci când conduci şi ai în faţă un copil mai mic de vreo 10 ani şi te opreşte poliţia, iar tu eşti obligat să spui că are 12 doar ca să nu iei amendă.

| MihneaIsBack a răspuns:

Normal.
Dar, atunci când minți scapi de o anumită pedeapsă pentru puțin timp.
Va fi aflat adevărul imediat, iar apoi vei da de belea.
Pa, pa!

| andreiboss31 a răspuns:

Da dar nu trebuie sa minti excesiv ca prietene tai nu vor mai avea incredere in tine.

| andreeamihele a răspuns:

Sa mintim este uneori chiar necesar pentru ca adevarul ar putea rani pe cineva drag noua.

| HappYdaYGroparuL a răspuns:

Nu este rau, dar in unele momente chiar trebuie sa minti. Orce om mai zice cat o minciuna!