| Ramo024 a întrebat:

Moaștele Sfintei Parascheva au fost vreodată dezvelite, că să poată vedea credincioșii fața și mâinile sfintei?

6 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Păi cum să le dezvelească și să vadă credincioșii niște amărâte de oase? Nu se face așa ceva că și-ar pierde lumea credința.
Doar nu crezi că e întreagă...
Despre parascheva nu știu să fi fost împărțită dar alți sfinți sunt împărțiți între biserici și mănăstiri ca pâinea caldă. Un deget ici, un picior colo, etc.

| dinaprilie a răspuns:

Ar fi o contradictie.

| Ramo024 explică (pentru dinaprilie):

Care?

| dinaprilie a răspuns (pentru Ramo024):

Crede si nu cerceta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oasele cainelui meu si o ceata de oameni spalati pe creier care vin sa le pupe rolling on the floor Cine a inventat religia e un geniu

| Anonimus107 a răspuns:

Multe persoane se duc să se închine la moaștele Sfintei Parascheva, dar puține sunt cele care știu că sfânta are un veșmânt, sub cele realizate de croitori, care nu se schimbă niciodată și care are pe el inscripționat un blestem.

Pe el este înscris blestemul domnitorului Vasile Lupu și al Mitropolitului Varlaam: „blestemat să fie cel care va împrăștia vreodată Moaștele Sfintei Cuvioase Parascheva".