| Alexaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Multi spun ca Romania e frumoasa, dar eu cred contrariul. Motive?
- romani nostri sunt nesimtiti ( arunca gunoiul pe jos si nu la cos, injura la orice lucru minor etc )
- ma mai enervez cand trec pe strada si vad multi oameni amarati, care nu au ce manca. Oare de ce nu lucreaza? Pentru ca romanilor nostri nu le face munca, e grea a naibi.
- LENEA... Predomina acest cuvant oriunde te`ai duce oh go on

Si ar mai fi multe de zis, dar ma limitez aici.

Voi sunteti de acord cu mine? Care e parerea voastra? Va place in Romania? Eu sunt in Bucuresti si nici nu`mi mai vine sa ies p`afara sa ma plimb din cauza la ce vad pe strada oh go on Mda...

Poate avem si noi locuri frumoase, dar Romania noastra e saraca in adevaratul cuvant. Astept pareri!

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Romania e o tara frumoasa.Romanii sunt cei care o strica.Ca frumusete regionala suntem o tara care le are pe toate.Si munti, si rauri, si delte, si mare, si podis, si campie si rezervatii naturale. Dar Dumnezeu iti da dar nu iti baga in traista.Degeaba avem noi o tara frumoasa daca suntem atat de ocupati sa o distrugemoh go onSi mai facem si pe ipocritii cand plecam in vacanta prin alte tari ca cica la noi nu avem ce vizita.Esti cretin, daca spui asta.Chiar esti.Ca e mai scump in Romania, da, dar nu ca nu ai ce vizita taicutule. Din nord si pana in sud ai ce vizita in 10 concedii. Dar ce sa ii ceri romanului?oh go on

| elena a răspuns:

Romania ar fi foarte frumoasa, daca nu ar mai fi exact, cei care nu-ti plac tie si cred ca nimanui, iar..."MUNCA INOBILEAZA OMUL, DAR NICI LENEA NU A OMORAT PE NIMENI", mai trebuie trasa vreo concluzie?

| 80Cris a răspuns:

La partea cu gunoiul, da nu este bine si incontinuare isi vor permite sa faca asta, de ce nu daca nu-i prinde nimeni si nu primesc nici o amenda? Romania e frumoasa numai ca nu stim noi sa o exploatam. In privinta oamenilor sa nu fim prea rai, uscaturi exista peste tot, nu numai la noi in tara. Un lucru pro pentru poporul asta este ca de-a lungul istoriei nu a fost un popor barbar, nu a macelarit in stanga si in dreapta cum au facut americanii si nazistii, de ex. Ce sa mai zic, ma deranjeaza si pe mine multe dar tot aici vreau sa traiesc!

| Maya. a răspuns:

Stiu.Romania e o tara cu probleme, si alte tari au mai multe ca noi. dar aici e un stil de viata pe care nu vreau sa-l dauhappyOriunde as pleca, stiu ca tot in Romania m`as intoarce.Nu pot sa spun ca sunt eu mare patrioata sau ca-mi iubesc conducatorii, dar ganditi`va si voi.cine mai e ca noi( ma refer la chestiile pozitive) sau cine mai are traditiile noastre? noi, care facem din orice o sarbatoare.cine zice ca uraste Romania e ipocrit.in adancul sufletului si el se bucura de taiatul porcului in ajunul craciunului sau de un gratar la iarba verde sau in spatele blocului.Suntem cei mai tari din Europa.cu legile noastre stupide cu tot.si cu EBA ca cetateanlaughingGanditi`va putin.in orice tara in care v-ati duce, in vizita sau nu, strainii v-ar recunoaste? de ce? petntru ca suntem romani, avem stilul nostru.stilul roman.cine e de acord cu mine?happy