| IoanaIonuca a întrebat:

Musli Vitalis de la Dr. Oetker sunt ok? Sau doar reclama e de ele? laughing Despre alte cereale am vazut ca au foarte mult zahar si etc si te "ajuta" sa te ingrasi. Daca mananc dimineata cu lapte e bine?

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cele mai sigure cereale sunt cele simple neprelucrate, restul sunt facute cu tot felul de retete care sa te amageasca cu gusturi care mai de care. Sunt magazine de cereale de tot felul autentice si originale. Am vazut un documentar f tare pe tema. Laptele din comert este total fals si daunator. Laptele " de tara " iti distruge sanatatea incepand cu stomacul, rinichii, incheieturi ( guta ), distruge calciul din oase etc.

| justanotheruser99 a răspuns:

De ce nu mănânci fulgi de ovăz, daca vrei ceva mai sănătos? Poti sa îndulcești laptele cu putina miere si sa adaugi un mix de semințe (in, cânepă, chia, dovleac, etc) pentru un plus de consistență. Cerealele de genul Fitness, Vitalis, etc, oricât de slim, pline de fibre sau "No sugar added" ar fi nu se compara cu adevaratele cereale (secara, ovăz, grâu).