| lifecta a întrebat:

Am deficit de calciu. Dimineata inainte sa iau tableta de calciu (4bones) mananc cereale musli cu lapte, iar tableta o iau cu un pahar de apa.Trebuie sa mananc ceva mai consistent pentru tableta sau e bine si asa?

1 răspuns:
| baddgirl a răspuns:

Hey
Important e sa nu iei tableta pe stomacul gol,laptele contine si el calciu, deci este bine cum procedezi tu.Dar important este dupa ce iei calciul, la o anumita perioada de timp oarecum scurta sa mananci iar, pentru ca laptele cu cereale nu este foarte satios, si important e sa te hranesti bine pentru a nu avea caderi de calciu happy