| lovelybones a întrebat:

Neata!
As vrea sa imi dati definitia voastra pentru viata.Cu cuvntele voastre nu "copy, paste" de pe un site.
Multumesc >big grin

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Viata.Nimicul cuprins intr-un mare totoh go on

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Imaginează-ţi viaţa ca un drum. Mulţi văd gropile, dealurile, se tem de pericolul ce vine din pădurea care împrejmuieşte drumul, sau pur şi simplu se tem să nu se rătăcească, asta dacă nu au făcut-o deja. Eu unul încerc (dar nu reuşesc mereu) să nu iau în seamă dealurile, ci să mă bucur de vale, eu nu îmi imaginez că vor veni diferite animale din pădure, ci mă bucur de verdele şi de împrospătarea pe care o oferă, eu nu bag în seamă gropile, deoarece sunt furat de albastru de azur al cerului. Tu unde te uiţi? happy

| Ana a răspuns:

Modul de a te bucura ca traiesti.

| gabriela a răspuns:

Cel mai de pret lucru posibil!

| ame_3387 a răspuns:

Sunt multe definitii pentru viata. Depinde la ce te referi... "esti de viata" "ai o viata inainte" "mi-ai distrus viata" "n-am mai facut prostii de o viata" "exista viata dupa moarte?" "mi-a dat viata" si asa mai departe... tu alege si eu iti voi da definitia